Znowu walczyli w Bezledach. Tym razem o kwalifikacje na MP

2016-04-12 08:49:44(ost. akt: 2016-04-12 09:04:14)
Kacper Czaplicki jest jednym z zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo, który uzyskał kwalifikację na mistrzostwa Polski juniorów młodszych

Hala w Bezledach była areną kolejnych zawodów zorganizowanych przez Bartoszycką Szkołę Taekwondo. Tym razem na matach walczyli młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy.
Najmłodsi zawodnicy mieli międzywojewódzkie mistrzostwa. Spośród naszych taekwondoków, na podium stanęła jedynie Marta Hadziewicz. Zajęła ona 3. miejsce w technikach specjalnych.

Juniorzy młodsi i juniorzy starali się natomiast o przepustki na mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych. Była to druga eliminacja; pierwsza odbyła się w marcu w Mińsku Mazowieckim.

Tutaj poszło nam o wiele lepiej. Juniorzy młodsi z Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo stawali na podium pięciokrotnie. Katarzyna Rutkowska wygrała układy formalne i walki do 50 kg, najlepszy w walkach w swojej kategorii wagowej był Michał Kuźniak. Trzecie miejsca zajmowali: Kacper Czaplicki (walki) oraz Iza Fesnak (układy).

Cała czwórka jest pewna udziału w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Z kolei w kategorii juniorów pewny wyjazdu do Rudy Śląskiej jest Sebastian Kuźniak, który co prawda nie zajął w Bezledach miejsca na podium w walkach +75 kg, ale wygrał je podczas pierwszego turnieju kwalifikacyjnego.