Znamy finalistów siatkarskich lig. Są niespodzianki

2016-04-09 02:51:21(ost. akt: 2016-04-09 03:14:09)
Siatkarki z LO-MDK zagrają w finale ligi kobiet

W piątkowe popołudnie 8 kwietnia rozegrano w Bartoszycach drugie mecze półfinałowe play off lig kobiet i mężczyzn. Dwa razy trzeba było zarządzić dodatkowo tzw. złoty set.
W rywalizacji kobiet dodatkowy set potrzebny był dla wyłonienia lepszego z pary Al-Med - LO-MDK. Pierwsze spotkanie tydzień wcześniej wygrały licealistki, tym razem zwyciężyły rywalki.

W złotym secie (w play off gra się do dwóch wygranych spotkań) górą jednak znowu było LO. Tym samym Al-Med, który wygrał rundę zasadniczą, gdzie nie przegrał żadnego spotkania, musi zadowolić się walką o trzecie miejsce w lidze. Jego rywalem będzie Gimnazjum nr 2 II.

Drugi złoty set wyłonił zwycięzcę dwumeczu Szyszki - Wczorajsi. Tydzień wcześniej wygrali siatkarze drugiego z tych zespołów, teraz prowadzili już 2:0, ale przegrali w tie breaku. Złoty set zakończył się jednak po ich myśli.

W finale Wczorajsi zagrają z górowskim Teamem Cresovia. Zwycięzca rundy zasadniczej (komplet wygranych) po raz drugi pokonał bez straty seta ekipę Karosu.

Pierwsze spotkania finałowe i o 3. miejsca rozegrane zostaną w piątek 15 kwietnia w hali przy SP nr 7 (od g. 15). Drugie spotkania tydzień później.

Zagrają, kobiety: Gimnazjum nr 2 II - Al-Med (o 3. miejsce), MDK/ZSP nr 2 - LO-MDK (finał); mężczyźni: Szyszki - Karos (o 3. miejsce), Wczorajsi - Team Cresovia (finał).