Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Przed policją schował się za piecem. Zdradziło go spojrzenie dziecka

2016-04-08 14:56:05 (ost. akt: 2016-04-08 15:02:13)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

W ciągu dwóch dni bartoszyccy policjanci zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób na polecenie sądów i prokuratur zrealizowali pięć spraw poszukiwawczych. Czterech poszukiwanych już trafiło do zakładu karnego, w przypadku ostatniego policjanci mieli za zadanie ustalić miejsce jego pobytu.

W piątek wcześnie rano 8 kwietnia policjanci zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób odwiedzili miejsce zamieszkania poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach 45-latka. Na widok funkcjonariuszy jego konkubina tradycyjnie powiedziała, że go nie ma.

Policjanci nie dali się zwieść i postanowili sprawdzić mieszkanie. Szybko zorientowali się, gdzie schował się poszukiwany mężczyzna. Zdradził go wzrok dziecka, które patrzyło za piec.

Mężczyzna został zatrzymany. Był poszukiwany, ponieważ nie zapłacił grzywny za popełnione wykroczenie karno-skarbowe. Już trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 50 dni.

Podczas dwudniowej akcji policjanci zatrzymali również 36-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez około dwa miesiące. Najbliższy rok spędzi w więzieniu. Jest to konsekwencja za posiadanie i handel narkotykami. Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany i celowo nie stawiał się w zakładzie penitencjarnym.

Dwie kolejne sprawy poszukiwawcze dotyczyły nakazów doprowadzenia z ustaleniem miejsca pobytu. Obaj mężczyźni uchylali się od uregulowania grzywien za popełnione wykroczenia karno-skarbowe. 30–latek był zobowiązany zapłacić 1300 zł , natomiast 40-latek 2000 zł.

Wizyta policjantów w ich domach nie była przypadkiem. Konsekwencją niewywiązania się z nałożonego na nich obowiązku zapłaty stało się, że grzywny zostały im zamienione na kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

Ostatnia sprawa poszukiwawcza dotyczyła ustalenia miejsca pobytu 24-latka. Czynność tę policjanci realizowali na polecenie Prokuratury Warszawa Wola. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyzna przebywa na terenie miasta. Ustalili jego dokładne miejsce pobytu, a uzyskaną informację przekazali właściwej prokuraturze. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za przywłaszczenie, którego się dopuścił.

Beata Patecka
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Poszukiwany, poszukiwana #1972710 | 89.228.*.* 9 kwi 2016 23:34

    Cudowne dziecko i jego "Zabójczy widok" ;-)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages