Niespodzianki w pierwszej rundzie play off siatkarskich lig

2016-04-01 21:44:47(ost. akt: 2016-04-01 22:07:38)

W Bartoszycach rozpoczęła się faza play off w siatkarskich ligach kobiet i mężczyzn. Biorą w nich udział cztery najlepsze zespoły z obu lig. Nie obyło się bez niespodzianek.
Do pierwszej doszło w rywalizacji kobiet. Niepokonane w rundzie zasadniczej siatkarki Al-Medu przegrały w trzech setach z ekipą LO-MDK (4. miejsce po pierwszej części rozgrywek).

Nie odbyło się natomiast drugie spotkanie, Gimnazjum nr 2 II - MDK/ZSP nr 2. Zostało ono przełożone na środę 6 kwietnia.

W półfinałach mężczyzn także zanotowano niespodziankę. Drugie po pierwszej części ligi Szyszki przegrały bowiem z trzecimi Wczorajszymi. W drugim spotkaniu Team Cresovia Górowo Iławeckie już "planowo" ograł bez straty seta drużynę Karosu.

W play offach drużyny grają do dwóch wygranych meczów, bez względu na wynik. Drugie spotkania zaplanowano na piątek 8 kwietnia (od g. 15.15 w hali przy SP nr 7). W wypadku, gdy dwa zespoły będą miały po jednej wygranej, rozegrają "złoty set".

Zwycięzcy awansują do finałów, pokonani zagrają o trzecie miejsca (15 i 22 kwietnia).