środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Trasa rowerowa na pewno nie dla rowerzystów

2016-03-31 08:28:15 (ost. akt: 2016-03-31 09:11:55)
Tak wyglądała trasa rowerowa Green Velo na odcinku Maszewy - Glitajny jeszcze 7 marca.

Tak wyglądała trasa rowerowa Green Velo na odcinku Maszewy - Glitajny jeszcze 7 marca.

Autor zdjęcia: Internauta

Pan Sławomir przesłał nam zdjęcia drogi gruntowej. W złym stanie. Okazało się, że pokazany na fotografiach odcinek to trasa rowerowa Green Velo, między Maszewami a Glitajnami. Urząd gminy napisał nam, że droga jest przejezdna. Mamy jednak wątpliwości czy jest przejezdna dla rowerów?

"Popatrzcie jaką piękną drogę rowerową zafundował nam Urząd Marszałkowski za pieniądze Matki Unii. Droga odebrana i przekazana do użytku latem 2015 czyli ok. pół roku temu.

Zaznaczam, że wcale nie żartuję. Sam na tę drogę nawiozłem ponad 150 samochodów gruzu i tłucznia. Była twarda i zawsze przejezdna, ale przyjechała ekipa, zmieliła wszystko na pył, przywalcowała, tylko zaoszczędzili na cemencie i polimerze do utwardzania, bo trzeba było przetarg wygrać.

Inspektory, Panie, odebrały, podpisały i jest git. (to w oddali, to moje siedlisko)
A miała być taka piękna, hamerykanska..." - 7 marca na naszym profilu facebookowym napisał pan Sławomir.

Ponieważ prośby o interwencje w sprawie dróg napływają do nas masowo dopiero w tym tygodniu zajęliśmy się tą sprawą. W jutrzejszym "Gońcu Bartoszyckim" przeczytacie natomiast materiał o drodze powiatowej Galiny - Kosy.

O drogę pokazaną na zdjęciach zapytaliśmy urzędników gminy Bartoszyce i Urzędu Marszałkowskiego. Z tego drugiego odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy. Dość obszerną odpowiedź otrzymaliśmy natomiast z Urzędu Gminy Bartoszyce. Oto ona:

"W odpowiedzi (...) uprzejmie informuję, że przedmiotowa trasa to wschodni szlak rowerowy Green Velo wybudowany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach projektu "Trasy rowerowe w Polsce wschodniej - województwo warmińsko-mazurskie" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polski Wschodniej 2007 - 2013.

Trasa na odcinku od wsi Maszewy do wsi Glitajny została zlokalizowana w pasie drogi gminnej wewnętrznej.

W sprawie stanu technicznego ww. drogi do Urzędu Gminy w Bartoszycach nie wpłynęły żadne zgłoszenia za strony pana Sławomira (...)

Na etapie budowy wykonawca wskazywał, że wzmożony ruch ciężkich pojazdów rolniczych powoduje uszkodzenia trasy. W związku z tym w protokole odbioru z dnia 27.11.2015 r. w zaleceniach i uwagach komisji odbiorowej zalecono obserwację konstrukcji trasy i wyznaczenie terminów napraw w okresie, w którym nie są prowadzone prace polowe.

Dnia 11.04.2016 r. planowany jest przegląd gwarancyjny ścieżki podczas którego powstałe uszkodzenia zostaną zgłoszone dla wykonawcy do naprawy. Na podstawie dokonanej lustracji w dniu 29.03.2016 r. stwierdzono, że droga jest przejezdna."

Pism sporządził podinspektor Paweł Kizio a podpisał z upoważnienia wójta Bogusław Miluski - zastępca wójta.

and

Zdaniem rowerzysty
Należę do tych pasjonatów wycieczek rowerowych dla których asfalt lub kostka brukowa nie są podstawowym wymogiem dla trasy rowerowej. Lubię pokonywać trasy leśne, gruntowe, szutrowe itd. Gdybym jednak zauważył trasę o wyglądzie pokazanym na zdjęciach to najpewniej bym na nią rowerem nie wjechał.

Sezon rowerowy już się rozpoczyna. Wśród moich znajomych są tacy, którzy uparli się, aby przemierzyć przynajmniej część szlaku Green Velo, bo był reklamowany i polecany a biegnie przez piękne przyrodniczo tereny. Gdy dotrą do odcinka Maszewy - Glitajny pewnie się zawiodą, chyba, że zostanie szybko naprawiony i wyrównany.

Andrzej GrabowskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. trol warminski #1972375 | 83.6.*.* 9 kwi 2016 18:30

  A pola wkoło to niby czyje ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. @ mm #1965823 | 213.73.*.* 1 kwi 2016 11:34

  Szlak/trasa rowerowa to nie to samo co ścieżka/droga dla rowerów. To że ktoś oznakował trasę to nie znaczy, że wyleje zaraz tony asfaltu aby budować odseparowane drogi dla rowerów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. rowerzysta mtb #1965771 | 31.61.*.* 1 kwi 2016 10:43

  Ja tak na prawde nie rozumiem tej wojny. Teren jest dobry dla bartossyckich kolarzy mtb, a oni maja naprawde silnych kolarzy. Sam jako amator wybral bym taka droge niz zwykla utwardzana bo wtedy nie ma przyjemnosci z jazdy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mm #1965683 | 176.97.*.* 1 kwi 2016 09:11

  to miała być droga dla rowerów więc co tu takiego ciężkiego jeździło nikt mi nie powie ,że to rowerami tak zepsuli .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. inny #1965024 | 213.73.*.* 31 mar 2016 13:26

  Chyba nikt nie myśli że ta droga została w takim stanie odebrana. dlaczego gazeta nie ściga tego, który ta trasę rozp....ił?? Czy dlatego że rolnik bogaty i ma wpływy i gazeto się go boi? Niech naprawia co zepsuł!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages