Victoria wygrywa na początek rundy wiosennej

2016-03-25 18:09:01(ost. akt: 2016-03-25 21:05:26)
Piłkarze Victorii cieszą się po trzecim golu. Od lewej: Marek Milczarek, Kamil Kozera, Kamil Krupiński, Tomasz Osipowicz, Maciej Kadziewicz, Marcin Kwieciński i  Paweł Gajkowski

Piłkarze Victorii cieszą się po trzecim golu. Od lewej: Marek Milczarek, Kamil Kozera, Kamil Krupiński, Tomasz Osipowicz, Maciej Kadziewicz, Marcin Kwieciński i Paweł Gajkowski

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Na inaugurację rundy wiosennej w piłkarskiej klasie okręgowej Victoria Bartoszyce wygrała na wyjeździe z Polonia Lidzbark Warmiński.
Po bezbramkowej pierwszej połowie nic nie wskazywało, że bartoszyczanie wywiozą ze stadionu przy ulicy... Bartoszyckiej komplet punktów. To Polonia częściej atakowała, częściej była przy piłce i raz była naprawdę bliska uzyskania prowadzenia, ale piłka trafiła w słupek.

W drugiej połowie na boisku była już inna Victoria, a i gospodarze spuścili z tonu. Bohaterem okazał się Kamil Krupiński. Napastnik gości na boisko wszedł w pierwszej połowie, kiedy zastąpił kontuzjowanego Huberta Lisa, a po przerwie popisał się hat-trickiem.

Za pierwszym razem dopadł do piłki w polu karnym i płaskim strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza Polonii. Przy tym golu olbrzymia zasługa była Pawła Gajkowskiego, który wyłuskał piłkę w narożniku boiska, przepchnął się z dwoma obrońcami, pobiegł wzdłuż linii końcowej i dograł w pole karne.

Gospodarze reklamowali przy akcji Gajkowskiego, że piłka wyszła całym obwodem poza linię końcową, ale nie mieli racji.

Drugiego gola Krupiński strzelił posyłając potężną "bombę" z pierwszej piłki. Tutaj dogrywał mu Ernest Tucholski, który dostał piłkę z lewej strony, poczekał na kolegów i podał wprost na nogę Krupińskiego.

Trzeci gol to znowu zasługa Gajkowskiego. Wyszedł on sam na sam z lidzbarskim bramkarzem, przelobował go, a Krupiński dopełnił formalności trafiając do pustej bramki.

To ósme zwycięstwo Victorii w tym sezonie i dopiero trzecie na wyjeździe. Bartoszyczanie mają teraz 26 punktów (bramki 42:36).