Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Szalony Dzień Wiosny w szkole w Krawczykach

2016-03-23 08:43:27 (ost. akt: 2016-03-23 08:54:09)

Od wielu już lat tradycją pierwszego Dnia Wiosny są ucieczki uczniów ze szkoły na wagary. W naszej szkole, czyli w Krawczykach, jest zupełnie inaczej. Uczniowie nie mają ochoty nigdzie się włóczyć, gdyż tego dnia mają zapewnione multum atrakcji.

Tak też było i w tym roku. Pierwszy Dzień Wiosny przebiegał pod znakiem dobrej zabawy i nauki jednocześnie.

Już od rana uczniowie klas I–III zmagali się z krzyżówką czytelniczą – jednym z etapów przygotowanego dla nich konkursu czytelniczego. Następnym etapem był quiz z pytaniami dotyczącymi treści znanych i lubianych baśni. Okazało się, że uczniowie nie tylko chętnie czytali zaproponowane im baśnie, ale i doskonale znają ich treść.

Najmłodsi wykazali się również wyobraźnią, kiedy wykonywali ilustracje do ulubionych utworów Andersena i braci Grimm. Prace uczniów zdobią szkolny korytarz już od tygodnia, a najładniejsze, w drodze demokratycznego głosowania całej społeczności szkolnej, zostały wyróżnione i oczywiście nagrodzone.

Dodatkową atrakcją konkursu czytelniczego były zagadki i krzyżówka czytelnicza oraz układanki ze znanymi dzieciom bohaterami bajkowych utworów.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwali uczniowie szóstej klasy. Nagradzani cukierkami i brawami starszych kolegów najmłodsi walczyli zaciekle o pierwsze miejsce. Podsumowaniem ich rywalizacji było uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej.

W tym samym czasie w oddziale przedszkolnym odbywały się wielkanocne warsztaty z udziałem rodziców dzieci i nauczycieli. Maluszki wykonywały ozdoby świąteczne i zapoznawały się z tradycją Wielkiej Nocy. Dodatkowo każdy miłośnik dziecięcej twórczości mógł kupić własnoręcznie wykonane przez uczniów klasy drugiej stroiki i inne dekoracje, które wykonano podczas warsztatów w ubiegłym tygodniu.

Tuż po obiedzie (niezbędnym po tak wyczerpującej rywalizacji) uczniowie starszych klas zaprosili wszystkich na uroczyste przedstawienie wielkanocne. W przedświątecznym klimacie i śpiewając nastrojowe pieśni uczniowie przypomnieli, jaką ofiarę złożył za nas Pan Jezus, że należy o tym pamiętać i zmieniać się na lepsze za jego przykładem.

Pod koniec tego pełnego wrażeń dnia nadszedł czas na docenienie wysiłków i nagrodzenie zwycięzców w kilku przeprowadzonych w naszej szkole konkursach. Stół pod nagrodami aż się uginał, a było kogo i za co nagradzać.

I tak, nagrodzono laureatów konkursu czytelniczego w klasach I–III. Dodatkowo nagrody otrzymali uczniowie starszych klas za najpiękniej wykonany album o polskim pisarzu. Nie zabrakło upominków dla laureatów szkolnego etapu konkursu literackiego „Na leśnej polanie…”.

Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wykonali najciekawsze dekoracje wielkanocne. Wszystkie nagrodzone w konkursach prace można oglądać na wystawce na szkolnym korytarzu.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć spalenia marzanny – symbolu odchodzącej (na szczęście) zimy. Po tym geście wszyscy uczniowie, korzystając z dopisującej tego dnia pogody, bawili się na świeżym powietrzu.

Po tak wielu emocjonujących wydarzeniach, z uśmiechem na ustach, rozeszliśmy się do domów.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages