Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Strażacki tydzień. Pożary i wypadki

2016-03-22 09:31:04 (ost. akt: 2016-03-22 09:40:16)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W okresie od 14 do 20 marca 2016 r. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 12 razy, z czego 7—krotnie podczas działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń, i 5—krotnie podczas działań gaśniczych. Ogółem w ubiegłym tygodniu w działaniach brało udział 139 strażaków.

Zdarzenia klasyfikowane jako miejscowe zagrożenia dotyczyły przede wszystkim zdarzeń w komunikacji drogowej.

I tak 15 marca na drodze między Łędławkami a Bisztynkiem samochód osobowy uderzył w drzewo w wyniku zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do SOR w Bartoszycach.

Dzień później w pobliżu miejscowości Drawa doszło do kolizji samochodu osobowego z barierą ochronną na szczęście bez uszczerbku dla kierowcy.

19 marca doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Paderewskiego w Bartoszycach a w wyniku zdarzenia 3 osoby zostały przetransportowane na SOR na obserwację.

Ponadto strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia — przewrócenia się ładowarki teleskopowej w miejscowości Łojdy, zabezpieczali lądowanie i start śmigłowca LPR w Bisztynku oraz prowadzili działania likwidujące skutki porywistych wiatrów.

Działania gaśnicze prowadzone w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu dotyczyły zdarzeń w budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz garażach.

Do najpoważniejszego doszło 16 marca w wielorodzinnym budynku mieszkalnym na ul. Okrzei w Bartoszycach, gdzie w wyniku pożaru na poddaszu spaleniu uległo ok. 15 m2 drewnianego stropu.

Ponadto strażacy interweniowali 14 marca podczas pożaru jednego z boksów w ciągu garażowym w miejscowości Sątopy-Samulewo oraz 18 marca podczas pożaru budynku gospodarskiego w miejscowości Połęcze.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages