Ada Mrówka druga na makroregionie. Teraz czas na MP seniorów

2016-03-14 10:09:24(ost. akt: 2016-03-14 10:21:59)
Podium seniorek do 55 kg. Pierwsza z lewej Adrianna Mrówka (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

Świetny start podczas mistrzostw makroregionu wschodniego zaliczyła Adrianna Mrówka (Bartoszycki Klub Karate Kyokushin). Choć jest jeszcze młodzieżowcem, z powodzeniem walczyła w kategorii seniorek.
Podczas turnieju, który odbył się w Dobrym Mieście, Adrianna Mrówka zdobyła srebrny medal w walkach pełnokontaktowych seniorek do 55 kg.

W drodze do finału pokonała bardzo dobre i utytułowane zawodniczki: Natalię Wódkę z Konstancina Jeziornej oraz Ewelinę Mirosław ze Szczytna. W walce finałowej uległa przez wskazanie Sylwii Jocz z Olsztyna.

— Mrówka jest jeszcze młodzieżowcem. W mistrzostwach debiutowała w walkach pełnokontaktowych seniorek. Dzięki medalowi zapewniła sobie prawo udziału w mistrzostwach Polski seniorów, które odbędą się w kwietniu — mówi Andrzej Litwin, trener zawodników Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin.

W ubiegłym roku Adrianna Mrówka została młodzieżową wicemistrzynią Polski. Debiutując wtedy w tej kategorii wiekowej zdobyła srebro w walkach do 55 kg.

Na miejscach 5-8 w swoich kategoriach start zakończyli juniorzy Jakub Kwaśniewski (+75 kg) i Sebastian Archacki (-75 kg).

W Dobrym Mieście rywalizowali także młodzicy. Oni mieli swoje mistrzostwa międzywojewódzkie. Tutaj także doczekaliśmy się miejsca na podium. Brąz w kategorii do 60 kg zdobył Paweł Skarul.