MDK po raz czwarty najlepszy w turnieju Pozytywnej Ligi

2016-03-03 14:38:09(ost. akt: 2016-03-03 14:54:44)
W Olsztynie odbył się 4. turniej II edycji Pozytywnej Ligi organizowanej dla V klas w naszym województwie. Kolejny raz bardzo dobrze w tej rywalizacji wypadli piłkarze ręczni MDK Bartoszyce.
Podopieczni trenera Andrzeja Cichockiego znowu wygrali wszystkie swoje mecze (choć stracili pierwszy punkt za remis w drugiej połowie jednego ze spotkań) i prowadzą z ogromną przewagą nad drugim zespołem.

Kolejny turniej rozegrany zostanie 19 marca w Rozogach. Z kolei w maju odbędzie się finał ligi. Drużyny zagrają w Kętrzynie.

Rywalizacja w Pozytywnej Lidze przebiega w formule turniejowej, gdzie każdy gra po cztery mecze w każdym z miast. Punktacja jest wzorowana na rozgrywkach Szczypiorniaka na Orlikach, czyli za zwycięstwo w każdej połowie 2 pkt, remis 1 pkt, a za zwycięstwo w całym meczu 3 pkt, remis 2 pkt, przegrana 1 pkt. Maksymalnie można więc zdobyć 7 pkt za mecz.

Wyniki MDK z Olsztyna: Szczypiorniak Olsztyn 14:7, UKS Rozogi 15:6
, Omega Mrągowo 12:8, MOSIR Kętrzyn 11:5. Kolejność po czterech turniejach: 1. MDK (111 pkt), 2. Omega (78), 3. MOSiR (75), 4. Mikołajki (54), 5. Szczypiorniak (37), 6. Rozogi (29).