Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Pierwszy wieczór autorski (ale nie ostatni) Arka Monkiewicza

2016-02-29 09:18:21 (ost. akt: 2016-02-29 09:28:15)
Arkadiusz Monkiewicz (z lewej) i Jan Korzeniewski podczas wieczoru autorskiego pierwszego z nich

Arkadiusz Monkiewicz (z lewej) i Jan Korzeniewski podczas wieczoru autorskiego pierwszego z nich

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach odbył się mój wieczór autorski – pierwszy w tym roku i pierwszy promujący debiutancki tomik wierszy pt. „Jestem stąd”. Podobne spotkania planuję w najbliższym czasie w miastach naszego powiatu.

Frekwencja była dosyć duża. Na spotkanie przybyło ponad 40 osób, w tym starosta powiatu, bartoszyccy literaci oraz grono moich przyjaciół z Ostródy i Elbląga. Tomik ukazał się dzięki mecenatowi Rotary Club Bartoszyce, toteż wśród gości byli obecni członkowie tejże organizacji wraz z jej obecnym prezydentem Janem Korzeniewskim.

Po rozpoczęciu spotkania przez dyrektora MBP Grzegorza Monkiewicza nastąpiło symboliczne przekazanie tomiku w moje ręce. Pan Grzegorz znakomicie prowadził imprezę, zadając mi pytania dotyczące różnych aspektów mojej twórczości związanych z powstaniem tomiku.

Zaprezentowałem kilka swoich wierszy zamieszczonych w promowanej książce, a także tych nowszych i starszych, niepublikowanych. Wieczór zakończył się rozmowami z gośćmi, podczas których można było zdobyć tomik wraz z dedykacją.

"Jestem stąd” to zbiór wierszy zawierający 5 zróżnicowanych tematycznie rozdziałów. Zawiera wiersze białe, jak i też rymowane, w często satyrycznym tonie, poruszające tematykę osobistą, społeczną, a nawet historyczną i przyrodniczą.

Jeden z rozdziałów nosi tytuł „Cztery pory roku” i jest to humorystyczny opis dwunastu miesięcy. Ostatni rozdział zatytułowany jest tak jak cały tomik, a jego treść jest poetyckim opisem naszego powiatu, regionu i Polski. Ostatni wiersz poświęcony jest mojej rodzinnej wiosce — Osiece.

Wiersze wydane zostały przez elbląską Oficynę Oko. Warto dodać, iż rysunki ilustrujące poszczególne rozdziały wykonała moja bratanica Julita Monkiewicz – kilkunastoletnia uczennica gimnazjum w Kinkajmach.

Serdecznie dziękuję dla Rotary Club Bartoszyce za umożliwienie wydania mojego debiutanckiego zbioru wierszy. Dziękuję też publiczności przybyłej na spotkanie i Grzegorzowi Monkiewiczowi za profesjonalne prowadzenie imprezy. Najprawdopodobniej będę miał także możliwość zaprezentowania swojej twórczości na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

Arkadiusz Monkiewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages