Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Ferie w Rodnowie. Moc zajęć w pierwszym tygodniu

2016-02-02 08:02:13 (ost. akt: 2016-02-02 08:10:18)

Autor zdjęcia: archiwum sołectwa Rodnowo

Oderwanie dzieci od serwerów udało się osiągnąć organizatorom tegorocznej "Feriady" w Rodnowie. Przez kilka godzin każdego dnia bawiły się "na żywo" a nie on-line. Wszystko to dzięki wielu atrakcjom jakie przygotowały panie z miejscowego domu kultury.

Moc wrażeń i atrakcji zapewniły panie z Domu Kultury w Rodnowie uczestnikom tegorocznej "Feriady".

Dzieciom biorącym udział w wypoczynku zimowym (25.01 – 29.01.2016r.), zorganizowano szereg gier zręcznościowych i rekreacyjno – sportowych, takich jak tenis stołowy, piłkarzyki, bilard.

Organizatorki "Feriady" postarały się, aby dzieci w niej uczestniczące nie nudziły się. Na każdy dzień wypoczynku panie przygotowały nowe gry, zabawy i konkursy.

W trakcie zimowiska na dzieci czekały nieco zapomniane już konkursy tj.: "zgaduj – zgadula", rebusy z wybranych bajek i baśni, hula – hop, ringo oraz inne. Na świeżym powietrzu zorganizowano rzut śnieżkami do celu, tropienie śladów na śniegu, oraz konkurs na śnieżnego stwora, całość zabawy na świeżym powietrzu uwieńczyło ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Ponadto przygotowano spotkanie z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach st.sierż. Krzysztofem Leśniewskim, który w interesujący sposób przedstawił jak bezpiecznie spędzać czas wolny w trakcie trwających ferii.

Jak co roku nie zabrakło również funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Bezledach. Funkcjonariusze ciekawie opowiadali zebranym o trudach swojej codziennej służby, a nawet zorganizowali dzieciom wyjazd połączony ze zwiedzaniem Placówki Straży Granicznej w Bezledach.

Największą jednak atrakcją tegorocznego zimowiska okazał się wyjazd dzieci na lodowisko w Bartoszycach.

Głównym celem zorganizowanego w tym roku zimowiska było zagospodarowanie dzieciom i młodzieży wolnego czasu w okresie ferii zimowych, rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy poprzez integrację grupową, bezpieczne i kulturalne zabawy oraz poznawanie nowych ciekawych gier i zabaw.

Największym niezamierzonym celem jaki w trakcie tego krótkiego wypoczynku udało się organizatorom osiągnąć, było wyciągnięcie dzieci i młodzieży z domów, dzięki czemu zostały one na jakiś czas "odcięte od serwera".

Na krótki czas swoje "komórki", laptopy i tablety pozostawiły w domach i mogły przypomnieć sobie, jak miło jest spędzać czas wspólnie ze swoimi rówieśnikami na żywo a nie online.

Organizatorzy tegorocznej "Feriady" pragną serdecznie podziękować, wszystkim osobom, które wsparły finansowo i materialnie wypoczynek dzieci i młodzieży w Domu Kultury w Rodnowie. Dziękujemy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ''opiekun #1929573 | 178.43.*.* 11 lut 2016 11:25

  papier wszystko przyjmie tylko pytanie czy było tak jak.............................

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. -rodzic #1929564 | 178.43.*.* 11 lut 2016 11:07

  '' rzut śnieżkami'' he he he chyba z plasteliny bo śniegu nie było co widać na zdjęciach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. obserwator #1922695 | 83.6.*.* 2 lut 2016 14:53

  "Na krótki czas swoje "komórki", laptopy i tablety pozostawiły w domach i mogły przypomnieć sobie, jak miło jest spędzać czas wspólnie ze swoimi rówieśnikami na żywo a nie online." : ) Śmiechu warte przecież niektóre z tych dzieci siedziały cały czas przed komputerem...........

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages