Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rodnowo. Czytelnicy na 102

2016-01-27 20:20:28 (ost. akt: 2016-01-27 20:27:04)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

W szkole w Rodnowie podsumowano czytelnictwo uczniów. Byli tacy, którzy tylko z rzadka bywali w bibliotece. Musieli zobowiązać się do poprawy. Byli też tacy uczniowie, którzy czytają bardzo dużo. Ci zostali nagrodzeni.

Koniec półrocza to czas podsumowań, czas liczenia zysków i strat.

W każdej szkole nauczyciele próbują ocenić pracę i zaangażowanie uczniów w naukę, ich stosunek do obowiązków szkolnych.

Fot. Joanna Borys
20 stycznia 2016 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie uroczyście podsumowano osiągnięcia uczniów w czytelnictwie.

Uczniowie szóstej klasy, pod kierunkiem Joanny Borys, przygotowali humorystyczną akademię.

Na samym początku wywołano wychowanków, którzy nie odwiedzali biblioteki szkolnej zbyt często, by przyrzekli „na encyklopedię”, że będą częściej korzystać z jej zasobów. Podpisali, a właściwie odcisnęli swoje kciuki na specjalnym przyrzeczeniu.

Natomiast ci, którzy nie musieli się wstydzić swoich wyników czytelniczych przyrzekli, że nadal będą dbać o podtrzymanie, a nawet podniesienie swoich wyników.

Nie obyło się również bez podpisania stosownego dokumentu. Imieniem i nazwiskiem sygnowano kontrakt czytelników z bibliotekarzem. Nasz wewnętrzny „akt prawny” przypieczętowała pani dyrektor, zaś samorząd uczniowski umieścił oba przyrzeczenia w wyznaczonym na korytarzu szkolnym miejscu.

Na koniec uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi czytelnicy z każdej z klas oraz przodujące w czytelnictwie klasy.

Wśród nagrodzonych, którzy otrzymali piękne książeczki, znalazł się jeden uczeń z oddziału przedszkolnego. Lista „Czytelników na 102” była długa.

Otworzył ją Igor Krawczyk (oddział przedszkolny). Za nim znaleźli się: Piotr Bożyczko, Julia Kuś, Wiktoria Więcek, Kuraś Zuzanna, Norbert Niebrzegowski, Sylwester Sokulski i Marta Jaremus.

Wszystkim serdecznie gratulowano, zaś wielu patrzyło na zwycięzców z zazdrością.

Szóstoklasiści postanowili również przypomnieć uczniom, w jaki sposób należy postępować z książkami, by mogły służyć nam całymi latami. Wyrecytowali list książki do czytelników i wręczyli wszystkim wydrukowane instrukcje postępowania z lekturą do wklejenia do zeszytów.

Podziękowania złożono również rodzicom i uczniom, którzy systematycznie ofiarowują książki do naszej biblioteki. I tak oto w refleksyjnym humorze, po skosztowaniu przygotowanych słodkości, wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, by świętować sukces lub snuć plany na przyszłość – czytelniczą przyszłość.

Joanna Borys

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages