Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Podwójna tożsamość nie pomogła. Rosjanin udawał Mołdawianina

2016-01-26 20:13:29 (ost. akt: 2016-01-26 20:19:34)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach zatrzymano 34 - letniego mężczyznę, który chciał wjechać na terytorium Polski wbrew przepisom. Figurował w bazie osób niepożądanych na terytorium RP jako obywatel Rosji. Do odprawy przedstawił mołdawski paszport.

25 stycznia do odprawy granicznej na wjazd do RP stawił się podróżny, który do kontroli przedstawił paszport mołdawski. Okazało się, że osoba widnieje w bazie danych jako niepożądana na terytorium Polski, ale jako obywatel Rosji.

W toku dalszych czynności wyjaśniających, funkcjonariusze z Bezled ustalili, że mężczyzna zdawał sobie sprawę, że nie przekroczy granicy państwowej na podstawie poprzednich danych osobowych oraz na rosyjskim paszporcie, więc wyrobił sobie drugi paszport, czyli mołdawski.

Teraz podróżny poniesie odpowiedzialność, za to że działał podstępem w celu wprowadzenia w błąd funkcjonariusza i usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Henryk Z. #1918503 | 91.196.*.* 27 sty 2016 23:04

  Rzeczywiście wkradł się mały błąd ortograficzny. ( Ma być świadkami ). To z powodu, że pisałem w pośpiechu i póżną porą. W szkole mówiło się, że z takiego błędu strzelać się nie będzie. Panie Zenonie, tak na marginesie. Gdy zwracam się do kogoś, którego nawet nie znam. Zawsze napiszę Ty tj. z dużej litery. Ponadto, nie ma takiej możliwości , żeby Rosjanie / kobiety z dziećmi/ usiłowali przekraczać zieloną granicę z Polską. Nie przepuszczą ich pagraniczniki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. piotr #1917624 | 81.163.*.* 27 sty 2016 10:43

  Podwójna tożsamość czy podwójne obywatelstwo? Imienia i nazwiska chyba nie zmienił?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do Henryka Z #1917442 | 88.220.*.* 27 sty 2016 05:34

  A jak by się zachowała SG gdyby tysiące Rosjan (w tym kobiet z dziećmi) w jednym momencie przekraczało zieloną granicę z Polską - strzelali by z ostrej amunicji ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Henryk Z. #1917404 | 91.196.*.* 26 sty 2016 23:31

  Gdyby cała granica Schengen, była tak strzeżona jak strzeże nasza Straż Graniczna. Nie bylibyśmy światkami wydarzeń , jakie są w Europie Zachodniej. Od naszych funkcjonariuszy SG, niech uczą się Włosi i inni Grecy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages