Karatecy z Bartoszyc pojadą na mistrzostwa Europy juniorów

2016-01-18 12:39:11(ost. akt: 2016-01-19 09:41:03)
Medaliści z Wrocławia. Wśród nich Karolina Daszkiewicz (siedzi pierwsza z lewej) oraz Sebastian Archacki (siedzi drugi z prawej) — zawodnicy Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

We Wrocławiu walczono o tytuły mistrzów Polski shinkyokushin. Turniej był także kwalifikacją do kadry narodowej na majowe mistrzostwa Europy juniorów i seniorów.
Bartoszycki Klub Kyokushin Karate znowu będzie miał swoich reprezentantów w ME juniorów. We Wrocławiu przepustki wywalczyli Karolina Daszkiewicz oraz Sebastian Archacki.

Oboje zdobyli w hali Uniwersytetu Przyrodniczego złote medale. Karolina wygrała rywalizację w kata, Sebastian okazał się najlepszy w walkach do 70 kg. Stoczył ich trzy, w każdej zwyciężał. Finałowy pojedynek wygrał przed czasem.

We Wrocławiu startował jeszcze jeden zawodnik klubu z Bartoszyc. Jakub Kwaśniewski (kat. +80 kg) nie zdołał jednak przebić się do strefy medalowej wśród juniorów.

— Nasi zawodnicy ostatnio bardzo ciężko pracowali, ale jak widać "ciężka praca popłaca". Trzeba jednak pamiętać, że aby liczyć się w walce z najlepszymi w Europie, najbliższe cztery miesiące nie mogą być zmarnowane — powiedział Andrzej Litwin, trener zawodników BKKK.

Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów odbędą się w dniach 13-14 maja w Tbilisi (Gruzja).