Taekwondocy z Bartoszyc trzy razy stawali na podium otwartych mistrzostw Polski

2016-01-17 17:55:13(ost. akt: 2016-01-17 17:59:20)
Trzy medale zdobyli zawodnicy Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo podczas Otwartych Mistrzostw Polski Sztuk Walk w Mińsku Mazowieckim.
Aż 350 zawodników rywalizowało podczas Otwartych Mistrzostw Polski Sztuk Walk w Mińsku Mazowieckim. Turniej odbył się w formułach kickboxingu Semi contact, kick light, K1 oraz, co ciekawe, w ju jitsu.

W dwóch pierwszych formułach wystartowała trójka zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo.

Po trzech wygranych pojedynkach brązowy medal w semi cotact kadetów zdobył Michał Kuźniak, przegrywając jedynie ze zwycięzcą konkurencji - zawodnikiem z Ostródy. Do tego Cezary Bryła dołożył brąz w kicklighcie juniorów.

Najlepszy wynik uzyskał Sebastian Kuźniak, który po kontrowersyjnym werdykcie uległ w walce finałowej kicklighta juniorów zawodnikowi gospodarzy (klub Walhala Mińsk Mazowiecki) i zakończył turniej ze srebrnym medalem.

Fakt, iż każdy nasz zawodnik uplasował się na podium prezentując wysoki poziom techniczny przełożył się na zaproszenie na zgrupowanie kadry Polski Polskiej Federacji Kickboxingu, które w lutym odbędzie się w Zakopanem.

- To był dobry turniej w naszym wykonaniu i kolejne doświadczenie w kickboxingu. Chłopaki czują się coraz pewniej na matach i w ringu, a przy tym porażki nas nie załamują, tylko motywują do jeszcze większej pracy treningowej. Cały czas uczymy się i zbieramy doświadczenie i drobnymi krokami idziemy do przodu i to daje nam satysfakcję - powiedział Tomasz Zaremba, trener BSTKD.