Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Poseł Ołdakowski patronował konkursowi na świąteczny wystrój

2016-01-09 10:59:46 (ost. akt: 2016-01-09 16:54:34)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Robert Huszcza, Jan Blin i Grzegorz Zawada zostali laureatami pierwszego konkursu "Świąteczna ozdoba 2015" zorganizowanego pod patronatem honorowym posła Adama Ołdakowskiego. Poseł przybył na uroczystość rozstrzygnięcia konkursu.

W piątek, 8 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie, pojawił się wyjątkowy gość. Był to poseł na Sejm RP Adam Ołdakowski.

Głównym powodem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu "Świąteczna ozdoba 2015", który to konkurs poseł objął honorowym patronatem.

Udział w konkursie mogli wziąć mieszkańcy sołectw Rodnowo, Kiersity, Wajsnory. Celem konkursu była poprawa stanu estetycznego wsi, podtrzymywanie polskich tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, inspirowanie mieszkańców sołectw do współtworzenia atmosfery świąt Bożego Narodzenia, poprzez dekorowanie swoich posesji oświetleniem świątecznym.

Ostatecznie chęć udziału w konkursie zgłosiło siedem gospodarstw. Pomimo tak małej ilości chętnych, komisja konkursowa miała dość spory problem z wyłonieniem zwycięzców.

Wszystkie świąteczne iluminacje zasługiwały na pierwsze miejsce, widać było w nich ogromne zaangażowanie i trud włożony w ich stworzenie.

Zgłoszone do konkursu posesje oceniane były według następujących kryteriów: wygląd estetyczny posesji i jej najbliższego otoczenia, okolicznościowe elementy dekoracyjne (dekoracji całorocznych nie brano pod uwagę), pomysłowość i oryginalność w doborze dekoracji bożonarodzeniowej.

W rezultacie, po długo trwających burzliwych naradach, wyłoniono zwycięzców. I tak: I miejsce przyznano Robertowi Huszcza (Kiersity) , II miejsce Janowi Blinowi (Rodnowo), III miejsce Grzegorzowi Zawadzie (Kiersity).

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy. Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rodnowo „Szansa i Rozwój”; sołtys sołectwa Kiersity; sołtys sołectwa Rodnowo. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w konkursie za ich zaangażowanie i trud włożony w stworzenie tak wspaniałej atmosfery świątecznej.

slt

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Emeryt #1911910 | 88.220.*.* 21 sty 2016 08:49

  Poseł Ołdakowski pokazuje się to tu, to tam ale ja czekam na realizację obietnicy wyborczej p.Dudy i p. Szydło związanej z podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8000 zł. Czy coś w tym zakresie p Ołdakowski zrobił? Obawiam się , że wielu emerytów nie doczeka się realizacji tej obietnicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #1902547 | 217.99.*.* 9 sty 2016 13:54

  No i prosze Stowarzyszeni się rozwija a mówili ze nie dadzą rady. I szkoła funkcjonuje...... .Można? Można......Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w sprawy szkoły i stowarzyszenia. P.S. Szkoda że ze Stowarzyszenia nikt nie dostał statuetki Wolontariusz roku..... Ale może na to w tym roku się zmieni.........

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. degustator #1902540 | 217.99.*.* 9 sty 2016 13:39

   a mnie jest wszystko jedno skąd jest skoro jest dobrym człowiekiem :-) (nie znam go lepiej, ale tak napisano niżej)

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ;-))) #1902515 | 83.9.*.* 9 sty 2016 12:58

   Dobrze, że jest z PiS

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. :/ #1902499 | 88.220.*.* 9 sty 2016 12:38

   Dobry człowiek tylko szkoda że od PISiorów

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages