Delux jednak mistrzem! Zobacz zdjęcia z wręczenia pucharów

2016-01-08 16:30:33(ost. akt: 2016-01-09 20:12:14)
Tomasz Deluga (z lewej) odbiera puchar za zwycięstwo Deluxu w 16. mistrzostwach powiatu w futsalu

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Delux obronił tytuł wywalczony przed rokiem. W ostatnim meczu wystarczał mu remis i taki wynik osiągnął.
Scenariuszy na to, kto zdobędzie mistrzostwo jest kilka, o wszystkich można poczyta w tym miejscu.

Najbliższy wygrania mistrzostw powiatu jest ekipa Deluxu. Ale czy tak się stanie? Zapraszamy na naszą relację na żywo z ostatniej kolejki, która w południe zacznie się w hali przy ul. Limanowskiego w Bartoszycach.

Wojciechy w pierwszej połowie grały bez rezerwowych, a mimo to nie tylko nie straciły bramki, ale same jedną strzeliły. W drugiej połowie dojechało już dwóch kolejnych graczy i drużyna nie miała większych problemów z ograniem młodzieży.
Wojciechy zakończyły mistrzostwa z dorobkiem 11 punktów (bramki 41:72) i na pewno zajmą 13. miejsce. Chłopaki do wzięcia kończą z 15 punktami (50:81).

Serwis wygrał walkowerem, bo Legia-Bart nie zdołała zebrac składu (zjawiło się tylko trzech zawodników). Tym samym otwarta zostaje kwestia walki o koronę króla strzelców. W klasyfikacji prowadzi Kamil Krupiński (Legia-Bart), który ma 45 goli, ale cztery trafienia mniej zdobył Łukasz Pawłowski (20 BBZ).
Serwis zdobył ostatecznie 21 punktów (68:76), a Legia-Bart 22 (98:75)

Pierwsze bramkę zdobyły Dzbany, potem jeszcze trafiły w słupek, ale wciąż mający szansę na mistrzostwo WM-Glass zdołał objąc prowadzenie przed zmianą stron. W drugiej połowie było już 4:1, ale nieco ponad 5 min przed końcem Dzbany zdobyły kontaktowego gola. WM Glass odpowiedział trafieniem w słupek, a następnie bramką z przedłużonego rzutu karnego za 6. faul i golem równo z końcową syreną.
WM Glass ma 36 punktów (84:53) i jest na razie liderem tabeli. Żeby został na tej pozycji, swój mecz musi przegrac Delux. Dzbany kończą rozgrywki mając 18 punktów (62:78).

W meczu o nie zajęcie przedostatniego miejsca w mistrzostwach Budomex okazał się lepszy od drużyny z Sępopola. Tym samym skończył on rozgrywki z dorobkiem 9 punków (56:122) i w końcowej klasyfikacji zajmie 14. miejsce. Junior Łyna zgromadziła punktów 4 (46:109), ale może jeszcze spaśc na ostatnią pozycję, jeśli swój mecz wygrają Spytajny.

Spytajnom nie udało się wygrac żadnego meczu w mistrzostwach. Drużyna ta zakończyła rozgrywki z dorobkiem 2 punktów (52:109). Kilimadżudża natomiast uzbierała ich 21 (58:66).
Tym samym znamy już kolejnośc mistrzostw od 8. miejsca: 8. Legia-Bart (22), 9. Kilimadżudża (21), 10. Serwis (21 gorszy bilans bezpośredni), 11. Dzbany (18), 12. Chłopaki (15), 13. Wojciechy (11), 14. Budomex (9), 15. Junior Łyna (4), 16. Spytajny (2).

Wygrana Victorii sprawiła, że drużyna skończyła mistrzostwa z dorobkiem 35 punktów (100:46) i uplasuje się w czołowej trójce. 20 BBZ zgromadziła 27 punktów (105:70) i jest pewna 7. pozycji w tabeli oraz zwycięstwa w klasyfikacji fair play.
Tytuł króla strzelców zdobędzie jej zawodnik Łukasz Pawłowski. Jeszcze przed przerwą zdobył cztery gole, czym zrównał się z prowadzącym do tej pory Kamilem Krupińskim z Legii-Bart. Ostatecznie zdobył ich w całych rozgrywkach 46.

Wygrywając z Granicą ekipa Mar-Volu przeskoczyła ich w tabeli i zajęła w mistrzostwach miejsce tuż za podium. Gracze tej drużyny zdobyli 34 punkty (78:31). Piłkarze z Bezled zakończyli rozgrywki mając 32 punkty (79:54).
Dodatkowo bramkarz Mar-Volu Patryk Rodak zapewnił sobie nagrodę dla najlepszego zawodnika mistrzostw na tej pozycji.

Delux do mistrzostwa potrzebuje remisu, ale zaczęło się sensacyjnie, bo na początku meczu prowadzenie objęła Łyna. "Dylusie" wyrównali jednak kilka minut przed końcem, cho w ostatniej minucie świetną okazję mieli rywale, ale jej nie wykorzystali.
W drugiej połowie znowu Łyna objęła prowadzenie i znowu je straciła. Im bliżej było końca meczy, tym sytuacja na boisku stawała się coraz bardziej nerwowa. Ale jeszcze w ostatnich sekundach Łyna miała "piłkę meczową", bo po strzale trafiła ona w słupek.
Delux obronił więc tytuł i zdobył go po raz trzeci z rzędu.

Końcowa kolejnośc: 1. Delux (36), 2. WM Glass (36, gorszy bilans bezpośredni), 3. Victoria (35), 4. Mar-Vol (34), 5. Granica (32), 6. Łyna (29), 7. 20 BBZ (27), 8. Legia-Bart (22), 9. Kilimadżudża (21), 10. Serwis (21 gorszy bilans bezpośredni), 11. Dzbany (18), 12. Chłopaki (15), 13. Wojciechy (11), 14. Budomex (9), 15. Junior Łyna (4), 16. Spytajny (2).