Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Dramat w Bartoszycach. Mechanik zmarł zatruty spalinami?

2016-01-08 12:53:39 (ost. akt: 2016-01-09 18:41:01)
Dramatyczna walka o życie mężczyzny trwała 40 minut.

Dramatyczna walka o życie mężczyzny trwała 40 minut.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zmarł mężczyzna, który w w zamkniętym garażu naprawiał samochód z uruchomionym silnikiem. Prawdopodobnie zatruł się spalinami. Ponad 40 minut trwała dramatyczna walka o jego życie.

Dwie karetki pogotowia (P i S), wóz straży pożarnej i radiowóz policyjny pojawiły się przy ul. Wyspiańskiego w Bartoszycach po zgłoszeniu zasłabnięcia mężczyzny. Straż pożarna otrzymała sygnał o zatruciu ok. godz. 12. Wcześniej na miejscu była już karetka z ratownikami medycznymi.

Byliśmy na miejscu, gdy trwała dramatyczna walka o życie. Resuscytację mężczyzny w garażu na posesji prowadzili strażacy i ratownicy medyczni.

— Mimo trwających 40 minut działań ratunkowych mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych — mówi st. sierż Marta Kabelis z policji w Bartoszycach.

— Wstępne ustalenia wskazują, że 60-letni Henryk S., mieszkaniec Bartoszyc, w swoim garażu naprawiał samochód, który miał uruchomiony silnik a drzwi garażu były zamknięte. Jest bardzo prawdopodobne, że mężczyzna zatruł się gazami zawartymi w spalinach samochodowych — relacjonuje Marta Kabelis.

W tej chwili na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Aktualizacja, 8 stycznia, g. 13.50
Jak się dowiedzieliśmy, poziom tlenku węgla w garażu był bardzo wysoki. Jego poziom zmierzyli strażacy.

— Wyniósł on aż 600 ppm, podczas gdy najwyższe dopuszczalne stężenie to 26 ppm — mówi st. kpt Marek Wojczulanis z bartoszyckiej straży pożarnej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages