Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Czy znowu padnie rekord? 10 stycznia gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2016-01-08 07:00:00 (ost. akt: 2016-01-07 17:48:44)
Migawka z 23. Finały WOŚP w Brtoszycach.

Migawka z 23. Finały WOŚP w Brtoszycach.

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W niedzielę 10 stycznia pod raz 24. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie grała we wszystkich miastach naszego powiatu. W tym roku datki na WOŚP spożytkowane zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewniający godną opiekę seniorom.

W tym roku na ulicach Bartoszyc, Bisztynka, Galin i Sępopola pojawi się 110 wolontariuszy WOŚP. W Górowie Iławeckim dodatkowo kilkudziesięciu. A jak przebiegać będzie 24. Finał WOŚP w powiecie?BARTOSZYCE

Kwesta i lodowisko
Wolontariuszy z puszkami 24. Finału WOŚP spotkamy na terenie całego miasta w g. 9-15. Każdy z nich będzie miał identyfikator. Za datek na rzecz Orkiestry będzie można wchodzić na lodowisko przy ul. Korczaka (g. 10-20). Podobnie na imprezy organizowane w Bartoszyckim Domu Kultury.

Bartoszycki Dom Kultury
Tutaj o g. 15 rozpoczną się występy zespołów tanecznych i wokalnych z BDK, Młodzieżowego Domu Kultury, Klubu Wojskowego oraz Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani". O g. 18.30 zacznie się koncert gwiazd: Macieja Siegieńczuka oraz znanego i cenionego zespołu Horpyna (g. 20.20). Pomiędzy koncertami na posesji za BDK o g. 20 zabłyśnie Światełko do Nieba, a grupa Fire Dance da pokaz tańca z ogniem.

Telewizja Kablowa Bart-Sat
Od g. 18 w Telewizji Kablowej BartSat trwać będą na żywo licytacje gadżetów Wielkiej Orkiestry. Do tego w przerwach między występami w BDK prowadzone będą licytacje i sprzedaż wyrobów rękodzielniczych ofiarowanych przez artystów na rzecz WOŚP.

Fryzjer
Można też wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy idąc... do fryzjera. Od godz. 8 do 16 czynny będzie Salon Fryzjerski Pawła Rusieckiego w Bartoszycach przy ul. Bema 2/11. - Gram w ten sposób z Orkiestrą już po raz szósty - mówi Paweł Rusiecki. - Jak w latach poprzednich wszystkie należności za cięcie i czesanie przekażemy na WOŚP dodaje. Tego dnia Studio Fryzjerskie Paweł Rusiecki nie wykonuje jedynie koloryzacji.

SĘPOPOL
Już od godzin porannych datki zbierać będą wolontariusze. O g. 17 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się koncert kolęd. Wystąpią: zespół ludowy Warmianki Sępopolskie, którego kierownikiem jest Nikodem Rak, Chór Parafialny pod kierunkiem Krzysztofa Łuszczyka, radni Rady Miejskiej w Sępopolu, uczniowie szkoły podstawowej z Sątoczna oraz uczniowie nauki gry na gitarze pod kierunkiem Janusza Bieńkowskiego i uczestnicy zajęć wokalnych z ośrodka przygotowani przez Krystynę Młynarczyk. W sali MGOK będzie można zobaczyć też wystawę z Bartoszyc pt. "Aniołowo".

BISZTYNEK

W tym roku w mieście nie będzie działał odrębny sztab WOŚP, ale nie oznacza to, że na ulicach nie pojawią się wolontariusze. Zebrane przez nich datki zostaną doliczone do wyniku sztabu w Bartoszycach. Datki zbierane będą do g. 14. Morsy z klubu Przerębel włączają się w orkiestrową akcję w Jezioranach, gdzie odbędzie się kąpiel kilku klubów miłośników lodowatych kąpieli.

GÓROWO IŁAWECKIE

Tutaj też odbywać się będzie publiczna zbiórka datków w ramach 24. Finału WOŚP. Dodatkowo o g. 10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się turniej tenisa stołowego wspierający akcję Jurka Owsiaka.

Z kolei o g. 17 w Ośrodku Kultury rozpoczną się licytacje gadżetów Orkiestry, wyrobów rękodzielniczych i artystycznych podarowanych na rzecz WOŚP przez pensjonariuszy Zakładu Karnego w Kamińsku i darczyńców. Z koncertami wystąpią zespoły Deathplan, Wayolife, Power Up, a z pokazem tańca z neonami grupa Kosogłos.

O g. 19 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Transsexdisco.

Jak było rok temu?: Podczas 23. Finału WOŚP w 2015 roku w Bartoszycach zebrano rekordową kwotę 41 4545 zł, w Górowie Iławeckim nieco ponad 6 tys. zł, w Bisztynku ponad 4,1 tys. zł, a w Sępopolu ponad 2,2 tys zł.


SPRZĘT ZA 370 TYS. ZŁ

Sprzęt pochodzący z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się m.in. w szpitalu powiatowym w Bartoszycach. Ilościowo najwięcej jest go na oddziale położniczym. Możemy tam zobaczyć nowoczesne inkubatory, zestawy do resuscytacji noworodków, urządzenia do badań słuchu, monitory kardiologiczne. Sprzęt WOŚP jest też na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Orkiestra przekazała szpitalowi sprzęt o wartości ponad 370 tys. zł. Pierwszy dar trafił do szpitala w 2002 roku, a ostatni w 2014.


Z kim kontaktować się w sprawach 24. Finału WOŚP?:
- Osoba odpowiedzialna za 24. Finał: podharcmistrz Paweł Wołoch, komendant Hufca ZHP Bartoszyce, tel: 535 646 104

- Osoba odpowiedzialna za zbiórkę: podharcmistrz Jarosław Góral, szef sztabu WOŚP Hufca ZHP w Bartoszycach, tel: 792 234 543

- Osoba odpowiedzialna za promocję i kontakt z mediami
przewodnik Magda Mrozek zastępca komendanta Hufca ZHP w Bartoszycach, tel: 608 522 490


zebrał: and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. RK #1901785 | 77.114.*.* 8 sty 2016 12:46

  Owsiak najpierw niech przedstawi wszystkie rozliczenia , faktury gdzie idą pieniądze. Jeśli wszystko będzie ok to się dorzucam do akcji. Ale na razie wygląda to tak, że jak ktoś chce wyjaśnień jest obrzucany przez niego obelgami i natychmiast wypraszany. Wygląda to na jeden wielki wałek!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AntyWOŚP #1901700 | 176.97.*.* 8 sty 2016 11:11

  No i zaczyna się Wielki przekręt świątecznej pomocy...Jak nie Petru to Owsiak...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. marnotrastwo pieniedzy #1901591 | 78.129.*.* 8 sty 2016 08:43

  spora cześć do biednych chorych nie trafia tylko na wypłaty lekarzom pijakom im na wille auta, lepiej by dali i pomogli bezposrednio do ręki choremu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages