Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Strażacki tydzień

2016-01-05 08:05:52 (ost. akt: 2016-01-05 08:13:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pracowicie spędzili przełom lat 2015 i 2016 strażacy z powiatu bartoszyckiego. W ostatnim tygodniu interweniowali 21 razy. Pomagali np. wyziębionemu amatorowi wieczornej kąpieli w Łynie.

W okresie od 28 grudnia do 3 stycznia 2016 r. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 21 razy, z czego 11-krotnie podczas działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń, 9-krotnie podczas działań gaśniczych i raz w następstwie alarmu fałszywego w dobrej wierze. Ogółem, w ubiegłym tygodniu, w działaniach zaangażowanych było 147 strażaków.

Działania w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń, które zdominowały ubiegły tydzień dotyczyły przede wszystkim interwencji w następstwie: kolizji drogowej samochodu osobowego, gdzie poszkodowana została jedna osoba, udzieleniu pomocy amatorowi wieczornych kąpieli w rzece Łynie, która z oznakami wyziębienia został przekazana zespołowi ratownictwa medycznego, zdarzeń spowodowanych nieszczelnościami przewodów kominowych i oczywiście działań zabezpieczających noworoczne imprezy.

Działania gaśnicze podejmowane w ubiegłym tygodniu dotyczyły pożaru budynku gospodarczego w Sępopolu do którego doszło 2 stycznia, pożaru samochodu osobowego oraz niebezpiecznych pożarów sadzy w przewodzie kominowym potęgowane przez narastające ujemne temperatury.

st. kpt. Marek Wojczulanis
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages