Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Strażacki tydzień. Interwencje głównie na drogach

2015-12-14 12:24:08 (ost. akt: 2015-12-14 12:33:16)

Autor zdjęcia: asp. Andrzej Bryl/Straż Pożarna Bartoszyce

Strażacy z powiatu bartoszyckiego interweniowali 8 razy w ciągu ostatniego tygodnia. W 5. przypadkach były to tzw. miejscowe zagrożenia. Zanotowali też jeden pożar.

W okresie od 7 do 14 grudnia br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 8 razy, z czego 5-krotnie podczas działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń, jednokrotnie podczas działań gaśniczych oraz dwa razy w wyniku fałszywego alarmu z monitoringu pożarowego. Ogółem w ubiegłym tygodniu w działaniach zaangażowanych było 70 strażaków.

Do najpoważniejszych zdarzeń, w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń, doszło 11 grudnia w pobliżu miejscowości Piergozy, na drodze krajowej nr 51, gdzie w wyniku wypadku dwóch samochodów osobowych jedna osoba pomimo podjętych działań resuscytacyjnych, poniosła śmierć a druga została poszkodowana i przetransportowana na szpitalny oddział ratunkowy w Bartoszycach.

Do drugiego zdarzenia, tego feralnego dnia doszło na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Warszawy i ul. Gen. Bema w Bartoszycach, gdzie również w następstwie zderzenia dwóch pojazdów osobowych jedna osoba została poszkodowana.

W zakresie działań gaśniczych natomiast doszło do pożary budynku mieszkalnego (nieużytkowanego ze względu na prace remontowe). W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 30 m2 powierzchni dachu.

Miniony tydzień był również dla bartoszyckich strażaków tygodniem aktywnego udziału w akacji „ Szlachetna Paczka”. Strażacy wspierali logistycznie akcję oraz zostali darczyńcami.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages