Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Betlejemskie Światło pokoju zapłonie w Bartoszycach

2015-12-10 16:20:38 (ost. akt: 2015-12-10 16:28:18)

Autor zdjęcia: KH ZHP w Bartoszycach

Zuchy i harcerze z Hufca ZHP w Bartoszycach zapraszają 16 grudnia o godz. 17 na plac Konstytucji 3 Maja, na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerze pragną by ten płomień rozpalał serca wszystkich i paląc się przypominał o uniwersalnych wartościach.

Hufiec ZHP Bartoszyce, w imieniu wszystkich zuchów, harcerzy oraz instruktorów, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Bartoszyc na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 17 na placu Konstytucji 3 Maja.

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczyna się w samym Betlejem, miejscu narodzin Chrystusa. To stamtąd, z Groty Narodzenia Pańskiego, gdzie co roku zapalana jest mała świeczka, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy obiega cały świat.

W tym roku Światło już kolejny raz dotrze do naszego miasta. Harcerze, przekazując ten swoisty znak pokoju, pragną by ten płomień rozpalał serca wszystkich i paląc się, w urzędach, szpitalach, kościołach oraz domach, przypominał o uniwersalnych wartościach braterstwa, wzajemnego zrozumienia i pojednania.

Tegoroczne Światełko zapłonęło pod hasłem „Zauważ człowieka”, aby uwrażliwić ludzi na potrzeby współczesnego człowieka, dostrzec go w tłumie i pomóc, jeśli tego potrzebuje.

Rozpalanie Betlejemskiego Światła Pokoju na bartoszyckim „kwadracie” uświetni krótki program artystyczny oraz przemówienie pani Małgorzaty Pawłowskiej – Bartnikowskiej – Przewodniczącej Rady Przyjaciół Harcerstwa Warmii i Mazur z Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego.

Zostanie również rozstrzygnięty konkurs na lampion organizowany przez Hufiec ZHP Bartoszyce i Urząd Miasta Bartoszyce.

Następnego dnia – 17 grudnia o godzinie 16 odbędzie się przekazanie Światła skautom rosyjskim na przejściu granicznym w Bezledach. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

pwd. Magda Mrozek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages