Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Sokolica. Kampania "Białej Wstążki" w szkole

2015-12-03 08:15:15 (ost. akt: 2015-12-03 08:19:57)

Autor zdjęcia: Monika Lubowiecka

Szkoła Podstawowa w Sokolicy przyłączyła się do światowej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

W listopadzie rozpoczęliśmy szereg akcji promujących Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet przypadający w tym roku na 25 listopada.

Fot. Monika Lubowiecka
Dzień ten rozpoczął globalną kampanię ONZ "16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć", której celem jest podniesienie świadomości społecznej i zapoczątkowanie działań przeciwko przemocy wobec kobiet.

W wielu krajach – w tym także w Polsce - kompania nosi nazwę "Białej Wstążki" i jest protestem przeciwko dyskryminacji i przemocy wobec kobiet i dziewcząt wynikającej z uwarunkowań historycznych, środowiskowych i społecznych.

Nasze działania rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego w klasach I-VI na temat "Prawa Dziecka Widziane Oczami Dziecka". Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne, wyrażając tym samym swoją świadomość na temat praw bliskich ich codzienności.

Kolejnym szkolnym wydarzeniem propagującym kampanię było przedstawienie oparte na prawdziwych zeznaniach kobiety, która padła ofiarą przemocy w rodzinie. Zostało najpierw zaprezentowane rodzicom 26 listopada, w trakcie zebrania ogólnego, następnie wszystkim uczniom podczas apelu.

Happening, w czasie którego dzieci w Sokolicy przypinały białe wstążki mężczyznom na znak sprzeciwu wobec przemocy, zakończył cykl akcji w naszej szkole.

Monika Lubowiecka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages