Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Miasto będzie musiało zwrócić 800 tys. złotych jeśli nie zakończy inwestycji

2015-11-26 08:00:00 (ost. akt: 2015-11-26 14:11:49)
Zdjęcie z 24 listopada 2015 r.

Zdjęcie z 24 listopada 2015 r.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Niepokój mieszkańców wzbudza stan budynku przy ul. Mazurskiej 17 w Bartoszycach. Do końca grudnia musi on być gotów do przyjęcia w nim dzieci w wieku do 3 lat. Jeśli gotów nie będzie trzeba będzie zwrócić wojewodzie 808 tys. złotych dotacji.

Wiele osób jest zaniepokojonych postępem prac w budynku przy ulicy Mazurskiej 17. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (808 tys. zł) oraz wkładowi własnemu miasta (222 tys. zł) ma w nim powstać miejsce do sprawowania opieki dziennej nad dziećmi do lat 3, a zatrudnienie mają znaleźć cztery osoby. W maju burmistrz Piotr Petrykowski zwołał nawet konferencję prasową, by tym się pochwalić. Warunek jest jeden: budynek musi zostać przystosowany do nowej funkcji do końca tego roku.

Tymczasem prace remontowe rozpoczęły się dopiero około miesiąc temu. Wzbudza to niepokój mieszkańców, pytania na ten temat zadają radni.

— Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch" stanowi, iż dofinansowanie dotyczy zadań realizowanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 r., a termin zakończenia zadania nie może przypadać później niż 31 grudnia 2015 r. — mówi Edyta Jędrzejewska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

— Podmiot realizujący zadanie jest zobowiązany do wydatkowania środków pochodzących z dotacji w takim terminie, a konsekwencją nie ukończenia inwestycji oraz nie uruchomienia instytucji w terminie jest zwrot dotacji w pełnej wysokości. Za uruchomienie instytucji uważa się wpisanie jej do wykazu dziennych opiekunów prowadzonego przez burmistrza Bartoszyc oraz gotowość do przyjęcia dzieci. Nie ma konieczności, aby w grudniu do instytucji uczęszczały dzieci — dodaje.
Jędrzejewska widzi jeszcze szansę, aby do końca grudnia budynek został oddany do użytku.

W środę 18 listopada wysłaliśmy do Urzędu Miasta Bartoszyce kilka pytań związanych z inwestycją. Prosiliśmy od udzielenie odpowiedzi do poniedziałku 23 listopada. Z sekretariatu wiemy, że nasz mail wpłynął i jest przygotowywana odpowiedź. Jednak do środy, kiedy kończyliśmy składanie tego wydania gazety, odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Prace remontowe budynku postępują dość szybko, co obrazuje galeria poniżej. Czy jednak uda się do końca roku oddać do użytku ten obiekt? Odpowiedzcie w naszej sondzie.

Czy Twoim zdaniem miasto będzie musiało zwrócić dotację?
Tak
66.22%
Nie
30.41%
Nie mam zdania
3.38%


Więcej o tej inwestycji już jutro (27 listopada 2015 r.) w "Gońcu Bartoszyckim".

Aktualizacja z 26 listopada, godz. 14:10
Dziś o godz. 11:45 do naszej redakcji dotarł e-mail z odpowiedzią na nasze pytania dotyczące opisywanej inwestycji. Oto odpowiedź.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obiektywny #1872104 | 176.97.*.* 3 gru 2015 08:46

  Szanowny Burmistrz widać ma parcie na szkło, ale pracy i efektów nie widać , miało być tak pięknie a wychodzi tak jak zwykle.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bryza #1871547 | 88.220.*.* 2 gru 2015 16:03

  Zastanawiam się dlaczego mamy płacić się za wywóz śmieci do innych powiatów a nie wykorzystuje się naszego wysypiska koło Kiertyn?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Anja #1868536 | 88.156.*.* 28 lis 2015 19:19

  Z całym szacunkiem dla ekipy, ale sądzę, że mało profesjonalna - bez odpowiedniego sprzętu(czym ja k...wa mam naostrzyć tę piłę), bez kasków (jedynie jakiś nadzór, który na chwilę wysiada z samochodu jest w ich posiadaniu) i te rusztowanie, które runęło cudem nie ciągnąc za sobą jednego z pracowników....panowie, którzy to robią wiedzą o czym mówię...mimo wszystko życzę sukcesu, ale swojego dziecka NIGDY tam nie oddam...pewnie klamry spinające zabezpieczą budynek przed zawaleniem, ale słysząc jak pan z ekipy remontowej na pytanie swego kolegi: jak tam? odpowiada: k...wa, żeby nie korniki to wszystko by się zawaliło... nie mam złudzeń....Proszę tylko, by inwestor przemyślał czy dla ratownia budżetu warto narażać życie dzieciaków. Pragnę ponadto zauważyć, że chwilę po zdjęciu dachu podpory betonowe od strony Łynostrady oddzieliły się od budynku, czy na pewno te klamry w tym miejscu zapewnią bezpieczeństwo? Z całego serca kibicuję miastu, bo żal byłoby takiej kasy, ale pamiętajcie, że nie za wszelką cenę....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Złomiarz #1867240 | 188.146.*.* 27 lis 2015 06:00

  Do końca terminu odliczając święta zostało około miesiąca a budynek wygląda jak Warszawa w 1945 - nie ma szans żeby zdążyli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Eeeee tam #1867183 | 88.156.*.* 26 lis 2015 22:33

  W Polsacie robią generalny remont w 5 dni :) A tutaj jeszcze ponad miesiąc :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages