Podział punktów w Bartoszycach. Rzut karny dla Vęgorii "z kapelusza"

2015-11-11 17:05:19(ost. akt: 2015-11-11 19:17:11)
Kamil Szajda strzela pierwszego gola dla Victorii Bartoszyce w meczu z Vęgorią Węgorzewo

W 17. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej Victoria Bartoszyce zremisowała na swoim stadionie z Vęgorią Węgorzewo.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (1:1). Pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamil Szajda uderzył piłkę z powietrza, ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki rywali.

Ci odpowiedzieli pięć minut później. W zamieszaniu pod bramką Victorii trafili z bliskiej odległości. W tej akcji goście stracili jednego z zawodników, który doznał kontuzji.

W drugiej połowie to Victoria znowu objęła prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Dawid Kuzia, którego staranował bramkarz Vęgorii. Pomocnik gospodarzy już nie wrócił na boisko.

Sędzia podyktował rzut karny, a bramkarza gości ukarał żółtą kartką, choć gdyby wyciągnął czerwoną, nie popełniłby błędu (Kuzia wyszedł sam na sam).

"Jedenastkę" na gola zamienił w 57. minucie Dacjusz Tucholski, ale radość gospodarzy nie trwała długo, bo wkrótce rzut karny dostali też goście z Węgorzewa.

Tu jednak błąd popełnił sędzia, bo Szajda nawet nie dotknął przedzierającego się przez pole karne Daniela Maliszewskiego (widać to na powiększeniu zdjęcia, które zrobiliśmy w tym momencie).

Napastnik Vęgorii umiejętnie jednak "zanurkował", a arbiter dał się na to nabrać. Z karnego trafił sam poszkodowany.

Victoria spędzi zatem przerwę zimową na 9. miejscu (23 pkt, bramki 39:36).