Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Ślubujemy być dobrymi uczniami

2015-11-06 09:13:04 (ost. akt: 2015-11-06 09:33:33)

Autor zdjęcia: Mirosław Drozd

W drugiej połowie października w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach odbyła się bardzo ważna uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet pełnoprawnych uczniów ukraińskiej szkoły zwana ślubowaniem.

W tym uroczystym dniu uczniowie kl. I przyszli do szkoły wraz z rodzicami w radosnym nastroju, pięknie ubrani w galowych strojach – wyszywanych koszulach , zwanych po ukraińsku soroczkami.

W pierwszej części uroczystości pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, szanować ojczyznę, w której żyją i zawsze pamiętać o swojej dalekiej ojczyźnie – Ukrainie, pielęgnować język i tradycje swoich przodków.

Pani dyrektor Lubomira Tchórz przyjęła dzieci do gromady uczniowskiej symbolicznym ołówkiem, a potwierdzeniem tego były pieczątki postawione palcem w kronice
szkolnej.
Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały program artystyczny bogaty w różnorodne wiersze znanych poetów ukraińskich przeplatane wesołymi i melodyjnymi piosenkami ukraińskimi.

Następnie uczniowie otrzymali legitymacje uczniowskie z rąk pani dyrektor, a pani Waleria Woźnicka - przedstawiciel Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Bartoszycach rozdała legitymacje klubu „Wiewiórka” wraz z upominkami. Szkolny zespół „Wodohraj” podarował najmłodszym kolegom piękną piosenkę „Swit szkilnyj”.

Ważnym wydarzeniem tego święta, jak stwierdziły same pierwszaki, były również konkursy sprawnościowe przygotowane przez klasę III gimnazjum, ciekawe prezenty od wszystkich klas z całej szkoły i od pani dyrektor oraz niespodzianka od kochanych rodziców, którzy, śpiewając „Mnohaja lita” („Sto lat”), wnieśli piękny tort ze świecami dymnymi oraz kosz prezentów.

Uroczystość ślubowania zakończyła się wspólną fotografią i poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji, dzień, jaki zostanie w pamięci na długie lata.
Lena Mielnik

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages