Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Harcerska Akcja "Ocalić od zapomnienia"

2015-11-04 11:36:50 (ost. akt: 2015-11-04 11:40:35)

Autor zdjęcia: Paweł Wołoch

Po raz czwarty bartoszyccy harcerze zaopiekowali się zapomnianymi grobami. Sprzątali je i zapalili znicze na grobach, którymi nikt inny już się nie opiekuje.

Już kolejny raz odbyła się akcja „Ocalić od zapomnienia”, w tym roku zorganizowana przez druhnę Gabrielę Herman z 4GDS „Feniks”. W piątek i sobotę (30 i 31 października) zuchy i harcerze wraz z rodzinami sprzątali zaniedbane, opuszczone mogiły mieszkańców Bartoszyc a także żołnierzy poległych w walkach w okresie I wojny światowej, znajdujące się na cmentarzu przy ulicy Kętrzyńskiej.

W niedzielę 1 listopada harcerze ponownie pojawili się na cmentarzu by pełnić warty przy krzyżu poległym a przedstawiciele Komendy Hufca złożyli znicz i kwiaty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w akcji, szczególnie mieszkańcom naszego miasta, którzy również nam pomagali. Warto dodać informację, iż w trakcie sprzątania grobów dzięki pewnej starszej pani harcerze poznali historię śmierci Koreanki, która miała 15 lat. Harcerzy poproszono o pamięć i opiekę nad jej grobem — z czego bardzo się ucieszyliśmy.

"Zadbaliśmy o to co najważniejsze, czyli o pamięć. Pamięć o tych, o których nikt już nie pamiętał" — mówi komendant Hufca ZHP Bartoszyce phm. Paweł Wołoch

z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

pwd. Magda Mrozek

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: promocjazhp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages