Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach i policyjna akcja "Znicz '15"

2015-10-29 08:30:04 (ost. akt: 2015-10-29 08:48:56)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy bartoszyccy policjanci już od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada 2015r., przeprowadzać będą akcję „Znicz 2015”. W tym czasie na drogach powiatu bartoszyckiego będzie zaangażowanych więcej policjantów niż na co dzień. W rejonie cmentarz nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Już od kilku dni bartoszyccy policjanci przygotowują się do nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych oraz działań „Znicz 2015”.

W tym roku Święto Zmarłych przypada w czasie weekendu, dlatego też policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu nie tylko pojazdów, ale i pieszych w rejonie cmentarzy już od od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada 2015 r.

W tym okresie do służby zaplanowano maksymalną ilość patroli policyjnych. Funkcjonariusze na bieżąco będą monitorować rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc, a w razie potrzeby ręcznie kierować ruchem. Wszystko po to, aby pomóc uczestnikom ruchu drogowego dotrzeć do celu. Funkcjonariusze zapowiadają też tymczasową zmianę organizacji ruchu w rejonie cmentarzy komunalnych.

- na ul. Konopnickiej, Leśnej oraz Poprzecznej na całej długości ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się;
- parkowanie będzie możliwe tylko w miejscach wyznaczonych;
- wyjazd z ulicy Leśnej do centrum miasta, w przypadku utrudnień na skrzyżowaniu ulic: Kętrzyńskiej i Konopnickiej będzie odbywał się ul. Przemysłową oraz ulicami: Kolejową - Kajki – Drzewną – Orzeszkowej – Grota Roweckiego;
- ręczna regulacja ruchem oraz objazd nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI;
- na parkingu przy cmentarzu na ul. Leśnej zostaną wydzielone stanowiska dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI;
- ruch samochodów i parkowanie będzie dozwolone na pozostałych miejscach, oznaczonych znakami pionowymi „Parking”. Taśmą zostaną odgrodzone miejsca, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania.


Przypominamy!
Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. Będą tam także osoby czyhające na okazję. Przestępcy bez skrupułów wykorzystają każdą naszą nieuwagę. Dlatego zadbajmy o to by chwile zadumy i rozpamiętywania nie uśpiły naszej czujności i ostrożności.

Proponujemy państwu kilka rad, które pomogą bezpiecznie przetrwać ten okres:
- Nie pozostawiajmy na grobach torebek, saszetek bez opieki, a w samochodach wartościowych rzeczy na widoku.

- Zachowajmy czujność w środkach masowego transportu. Tłum jest doskonałym miejscem dla kieszonkowców. Nie nośmy więc portfeli na widoku i w tylnych kieszeniach spodni, zachęcając ich do działania. Torebki trzymajmy z przodu tak, aby mieć je przez cały czas na widoku.

- Wybierając się na cmentarze nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy.

- Wyjeżdżając z domu sprawdźmy czy wyłączyliśmy gaz i urządzenia elektryczne. Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna.

- Wyjeżdżając na kilka dni pozostawmy zaufanemu sąsiadowi numer telefonu, by w razie potrzeby mógł skontaktować się z nami.

- Przed wizytą na grobach dziećmi ustalmy podstawowe zasady zachowania w przypadku zagubienia. Wyznaczmy łatwe do rozpoznania miejsce, w którym w razie potrzeby spotkamy się z dzieckiem.

- Uczulmy nasze maluchy, aby nie kontaktowały się z obcymi – przypomnijmy, że nie mogą ufać osobom, których nie znają. Zabrońmy dzieciom wsiadania do samochodu z obcymi. Przypomnijmy, że w trudnych sytuacjach mogą poprosić też o pomoc umundurowanych policjantów czy strażników miejskich, którzy w tym czasie na pewno będą pełnić służbę w okolicach cmentarzy.

- Dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas pieszych wędrówek zwłaszcza poruszając się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014r. każdy taki pieszy ma obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Oczywiście do noszenia odblasków zachęcamy wszystkich pieszych. Jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

- Zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg dojazdowych, a zwłaszcza na zmiany wprowadzone na ten czas. Ostrożności nigdy nie za wiele.

st. sierż. M. Kabelis
KPP w Bartoszycach

Także Urząd Miasta Bartoszyce informuje, iż 30 października do godz. 13 wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ul. Konopnickiej, ul. Leśnej oraz ul. Poprzecznej.

W ciągu tych ulic zlokalizowane zostaną znaki pionowe B-36 (zakaz zatrzymywania się) po prawej i lewej stronie drogi. Wprowadzony zakaz zatrzymywania się się umożliwi płynność w odbywającym się ruchu drogowym, którego natężenie wzrasta w okresie Wszystkich Świętych. Znaki zdemontowane zostaną 2. listopada 2015 r.

Ważna informacja dla osób korzystających z Komunikacji Miejskiej. Od 31.10.2015 r. do 01.11.2015 r. obowiązywać będzie następujący rozkład jazdy.

opr. and

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #1846159 | 176.97.*.* 30 paź 2015 06:34

    Akcja Znicz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages