Świetny start karateków. Dwa medale mistrzostw Polski!

2015-10-25 07:47:29(ost. akt: 2015-10-25 11:25:40)
Pierwsza z lewej Adrianna Mrówka (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate), młodzieżowa wicemistrzyni Polski

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Na podium młodzieżowych mistrzostw Polski (do lat 21) stanęło dwoje zawodników Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate: Krystian Archacki i Adrianna Mrówka.
Turniej, który odbył się w Radzyminie, okazał się szczęśliwy dla reprezentantów bartoszyckiego klubu. W sobotnie popołudnie zarówno Krystian Archacki, jak i Adrianna Mrówka dotarli w swoich kategoriach wagowych do finałów w walkach.

Z decydującego pojedynku w kat. do 75 kg zwycięsko wyszedł Krystian. Tym samym został on mistrzem Polski młodzieżowców. To jego drugi medal zawodów tej rangi. Przed rokiem we Włocławku wywalczył srebro w walkach do 75 kg.

Adrianna Mrówka przegrała walkę finałową w wadze do 55 kg, ale wicemistrzostwo kraju ujmy przecież nie przynosi. Tym bardziej, że dla tej zawodniczki był to pierwszy start w MMP.

- Oboje wykonali na treningach ciężką pracę i powinno to mieć przełożenie na występ w mistrzostwach - mówił jeszcze przed turniejem Andrzej Litwin, trener bartoszyckich karateków. Jego słowa sprawdziły się...