Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Mateusz Kozłowski z ministerialnym stypendium

2015-10-21 20:31:06 (ost. akt: 2015-10-23 21:10:16)

Autor zdjęcia: MEN

Wybitnie uzdolniony absolwent Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach, Mateusz Kozłowski, jako jeden z siedmiu uczniów z naszego województwa otrzymał stypendium naukowe przyznane przez ministra edukacji narodowej.

Mateusz Kozłowski otrzymał z rąk pani minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej, kolejny rok z rzędu, stypendium naukowe. Stało się to 16 października 2015 r. w Warszawie.

Zostało ono przyznane za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015, gdy Mateusz był jeszcze uczniem klasy III b naszej szkoły. (Obecnie jest uczniem LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach - red.)

Z uwagi na liczne sukcesy naukowe Mateusza oraz wybitne uzdolnienia w zakresie przedmiotów przyrodniczych dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 złożyła w Kuratorium Oświaty w Olsztynie  wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony.

W wyniku tego Mateusz został beneficjentem niezwykłego wyróżnienia o wymiarze zarówno prestiżowym jak i materialnym, wspierającym jego uzdolnienia oraz potwierdzającym osiągnięcia w ulubionych przez niego dziedzinach nauki.

Jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięć naszego byłego ucznia.

Pasją Mateusza są przedmioty przyrodnicze, zwłaszcza chemia. Jest trzykrotnym laureatem wojewódzkiego konkursu chemicznego oraz finalistą i laureatem konkursu z fizyki. Co roku zostawał laureatem ogólnopolskiego konkursu chemicznego Multitest, zajmując I miejsce w kraju.

Przez dwa lata uczestniczył też w zajęciach laboratoryjnych z zakresu chemii organicznej na Wydziale Biologii i Biotechnologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Warte uwagi jest to, że stypendium  z rąk pani minister otrzymało 7 młodych ludzi z naszego województwa. Bartoszyce reprezentował wyłącznie Mateusz.

Sylwia Stankiewicz


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. No to ze zwykłej przyzwoitości #1840608 | 109.241.*.* 21 paź 2015 22:22

  dziennikarskiej należało wymienić pozostałą szóstkę....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages