Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacki tydzień: coraz więcej pożarów sadzy. Można ich uniknąć!

2015-10-20 12:00:34 (ost. akt: 2015-10-23 21:14:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od 12 do 18 października strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 17 razy, z czego 6-krotnie podczas działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń i 11-krotnie podczas działań gaśniczych.

Działania gaśnicze zdeterminowane były przede wszystkim pożarami pozostałości roślinnych, aczkolwiek zbliżający się sezon grzewczy wpływa na zdarzenia spowodowane pożarami sadzy w przewodach kominowych, jak również materiałów opałowych składowanych w piwnicach.

Natomiast w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń do najpoważniejszego zdarzenia doszło 16 października w pobliżu miejscowości Krzewina koło Bisztynka, gdzie na łuku drogi samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście kierowca nie odniósł obrażeń.

Ogółem w ubiegłym tygodniu w działaniach zaangażowanych było 108 strażaków.

W związku z pojawiającymi się zdarzeniami pożarów sadzy w kominie strażacy przypominają o niezbędnych przeglądach przewodów kominowych i wentylacyjnych.

— Zbliżająca się pora roku nie jest dobrym okresem do wykonywania tych przeglądów. Kiedy jest ślisko i są zaśnieżone dachy, czyszczenie przewodów jest już bardzo niebezpiecznie, a czasami wręcz niewykonalne — mówi st. kpt. Marek Wojczulanis, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

— Dlatego zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszego dobytku, co zminimalizuje zagrożenia pożarowe, a także zagrożenie tlenkiem węgla — dodaje.

red.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages