Derby w Bezledach: 7 goli i wygrana Granicy z Victorią

2015-10-10 21:01:57(ost. akt: 2015-10-10 21:08:43)
Gol Adriana Truszkowskiego tuż przed końcem meczu dał Granicy Bezledy zwycięstwo w derbowym meczu z Victorią Bartoszyce w 12. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej. Dla gości to czwarta ligowa porażka z rzędu.
Do przerwy kibice w Bezledach zobaczyli dwa gole, po jednym dla każdej z drużyn. Zaczęli gospodarze, a konkretnie Michał Kurywczak, który trafił do siatki w 20. minucie. Victoria odpowiedziała golem Mateusza Zawadzkiego kwadrans później.

Aż trzy bramki padły w ciągu zaledwie pięciu minut od wznowienia gry po przerwie. Dwa szybkie trafienia zanotowali gospodarze. W 46. min bramkę zdobył Adrian Sokołowski, a dwie minuty później wynik podwyższył Krzysztof Boras.

Victoria nie dawała jednak za wygraną. Jej piłkarze chcieli zrehabilitować się i za serię porażek, i za przegrane tydzień wcześniej derby z Cresovią Górowo Iławeckie.

Kontaktowego gola strzelił w 50. minucie Ernest Tucholski, a w 71. wyrównał Tomasz Konieczek.

Ostatnie słowo należało jednak do Granicy. Tuż przed końcem spotkania, w 89. minucie, bramkę na wagę trzech punktów strzelił dla niej Adrian Truszkowski.

Po 12 kolejkach piłkarze z Bezled mają 17 punktów (bramki 30:27). W tabeli zajmują 8. miejsce. Victoria jest na 12. pozycji (13 pkt, bramki 29:30).

W następnej kolejce Granica zagra na wyjeździe z Wilczkiem Wilkowo, a Victoria podejmować będzie Pojezierze Prostki.