Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Gościli u niemieckich kolegów w Nienburgu

2015-10-08 20:45:22 (ost. akt: 2015-10-08 20:56:48)

Autor zdjęcia: Szymon Gałązka

- Najlepiej bawiliśmy się w Heide Parku, w którym o mało nie zemdlałem z wrażenia - opowiada Łukasz. - To była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim możliwość zdobycia nowych doświadczeń, nauka innej kultury i obcego języka – ocenia Karolina.

Od 13. do 20. września jedenaścioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach wraz z opiekunami gościło u swoich niemieckich koleżanek i kolegów w Nienburgu.

Po czerwcowej wizycie gości zza Odry, przyszedł czas na rewizytę. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że wymiana polsko-niemiecka była udana, a najatrakcyjniejszym punktem programu był Heide Park.

Tygodniowy pobyt rozpoczął się tradycyjnie od wizyty w naszej partnerskiej szkole ASS Nienburg. Wspólnie z uczniami niemieckimi zwiedzaliśmy budynek szkoły, sale lekcyjne, obejrzeliśmy także obiecany film z polskiej części wymiany, nakręcony przez Łukasza i Kamila.

- Teraz czekamy na film z drugiej części, niech będzie równie dobry - podsumowała już pierwszego dnia Marta Sanders, opiekunka grupy niemieckiej. Po wizycie w szkole udaliśmy się do ratusza na spotkanie z burmistrzem. Pan burmistrz życzył nam tygodnia pełnego wrażeń.

W ciągu tygodnia uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych razem z naszymi partnerami. Mieliśmy okazję zauważyć podobieństwa i różnice w sposobie ich prowadzenia oraz zastosować w praktyce nasze umiejętności językowe, porozumiewając się po niemiecku lub angielsku.

Wymiana szkolna to nie tylko wymiar edukacyjny, ale również krajoznawczy, dlatego mieliśmy okazję zwiedzić kilka ciekawych miejsc: miasta Hannover i Hamburg, Heide Park, a także pójść do ZOO.

Ostatni dzień był Dniem Rodzinnym. To również czas pożegnań. Czy te znajomości przetrwają, czas pokaże. Teraz czekamy na drugą część filmu.

Opiekunami wymiany byli: Natalia Osypowycz i Szymon Gałązka.
Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Szymon Gałązka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ISIS #1831940 | 176.97.*.* 8 paź 2015 23:02

    Uchodźcy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages