Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Żydowo. Trzy wydarzenia jednego dnia

2015-10-06 15:11:25 (ost. akt: 2015-10-06 15:15:13)
Wybory Samorządu Uczniowskiego w szkole w Żydowie

Wybory Samorządu Uczniowskiego w szkole w Żydowie

Autor zdjęcia: J. Siwińska

Dzień 30 września w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego był dniem wielkich atrakcji.

Uczniowie naszej szkoły wybierali nowy Samorząd Uczniowski, a po raz pierwszy opiekuna samorządu oraz Rzecznika Praw Dziecka na dany rok szkolny.

Wszystko odbywało się zgodnie z zasadami demokratycznych wyborów. Była komisja wyborcza, urna do głosowania oraz kabiny do zachowania tajności w głosowaniu. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w żywej i praktycznej lekcji wychowania obywatelskiego.

Po wyborach wychowawcy klas wraz z rodzicami zorganizowali niespodziankę — świętowano Dzień Chłopaka oraz urządzono „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Chłopcy w klasach otrzymali drobne upominki, a potem wyruszyliśmy do lasu.

Z daleka unosił się dym i pachniało ogniskiem przygotowanym przez rodziców dzieci klas 0–III. Taki dzień jest dobrą okazją na zintegrowanie nowo przybyłych uczniów do oddziału przedszkolnego i ich rodzin. Wszyscy ze smakiem zajadali pieczone ziemniaczki.

Pobyt zorganizowany na świeżym powietrzu jest dobrą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci i rodzin. Dziękujemy zaangażowanym rodzicom.

D. Kowalik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages