Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Krawczyki. Dzień pełen wrażeń

2015-10-06 14:22:34 (ost. akt: 2015-10-06 14:27:26)

To był wyjątkowy dzień dla społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach.

W środę 30 września do godz. 10.15 wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkolnych. Po obiedzie odbyła się akcja "Sprzątania świata", która miała na celu rozbudzanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu.

Dzieci, zaopatrzone w rękawiczki i worki, ruszyły w wyznaczone miejsca. Najmłodsi sprzątali teren wokół szkoły, plac zabaw oraz przylegający do szkoły park, starsi udali się w stronę wsi oraz lasu. Wszyscy uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

Po skończonej akcji można było stwierdzić, że nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.

Na zakończenie pracowitej wyprawy i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wszyscy mieli okazję wspólnego biesiadowania przy ognisku z kiełbaskami.

O godz. 12 przyjechali do naszej szkoły aktorzy z Białegostoku z teatrzykiem „Mały człowiek w wiosce wielkoludów”.

Po spektaklu odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka dla klas IV-VI. Zabawa była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Uczniowie bawili się świetnie do samego końca, a szczególnie chłopcy, którzy czuli się "mile połechtani" tym, że ta zabawa jest właśnie z okazji ich święta.

Alicja Andrzejczyk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages