Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Wernisaż wystawy o wielkich patronach "Solidarności"

2015-09-28 19:44:56 (ost. akt: 2015-09-28 19:51:27)

Autor zdjęcia: BDK w Bartoszycach

W piątek, 2. października 2015 r. o godzinie 17 zapraszamy na wyjątkowy wernisaż, który otworzy trwającą do 14. października 2015 r. wystawę

"Święty Jan Paweł I i błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - wielcy patroni "Solidarności" w 35. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność"" to tytuł wystawy jaką będzie można oglądać od 2. października w Bartoszyckim Domu Kultury. Jej autorem jest Kazimierz Jędrzej Wosiek.

Na wystawie przedstawia on życie i działalność błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności” oraz związki papieża Jana Pawła II z "Solidarnością".

Wystawionych zostało setki dokumentów i innych artefaktów związanych z postaciami papieża i księdza Jerzego - na uwagę zasługuje bogaty zbiór wydawnictw prasowych oraz znaczków pocztowych podziemnej „Solidarności; zaprezentowano także dziesiątki zdjęć (w tym niepublikowane nigdy w Polsce wstrząsające fotografie z prasy zagranicznej przedstawiające zmasakrowane zwłoki księdza z otwartej trumny); ówczesną prasę, książki, a także oficjalne wydawnictwa filatelistyczne Poczty Polskiej i numizmatyczne NBP poświęcone postaciom Papieża i księdza Jerzego Popiełuszki.

BDK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages