środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Targi Edukacji i Pracy w Bartoszycach

2015-09-23 12:16:30 (ost. akt: 2015-09-26 06:49:11)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zapoznanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ofertami pracy na lokalnym rynku, kierunkami kształcenia, które gwarantują zatrudnienie oraz sposobami dobrego zaplanowania własnej kariery zawodowej były głównymi tematami Targów Edukacji i Pracy w Bartoszycach.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Bartoszycach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bartoszycach byli organizatorami Targów Edukacji i Pracy w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. Honorowy patronat nad inicjatywą objął starosta bartoszycki Wojciech Prokocki. Na rozpoczęcie targów przybyli: Wojciech Prokocki, zastępczyni burmistrza Bartoszyc Monika Rejf, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu — Iwona Pekura, dyrektor PUP w Bartoszycach Anna Konowrocka.

— Celem inicjatywy jest zapoznanie młodych mieszkańców naszego powiatu z poza edukacyjną ofertą form rozwoju zdolności i zainteresowań, których znajomość jest niezbędnym elementem do świadomego zaplanowania ścieżki edukacyjno-zawodowej, ofertą lokalnych instytucji wspomagających integrację z lokalnym rynkiem pracy, oraz z ofertami pracy, a także propozycjami kursów zawodowych — mówiła Magdalena Jaszak z MCK OHP w Bartoszycach.

Uczniów bartoszyckich szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania edukacji na kilku kierunkach zachęcał starosta Wojciech Prokocki. — Dziś zdobycie jednego zawodu i jednej umiejętności nie gwarantuje zatrudnienia. Zachęcam was do opierania swych zawodowych zamiarów na własnej pasji, czy hobby. Jest najlepiej jeśli wykonuje się taką pracę, którą się lubi i jeszcze się za to dostaje pieniądz — mówił. Podkreślał, że obecnie znacznie łatwiej znaleźć zatrudnienie jeśli wybiera się zawód związany z naukami ścisłymi i politechnicznymi.

— W naszym powiecie jest bardzo wysokie bezrobocie, ale paradoksalnie brakuje też rąk do pracy w wielu branżach. Dlatego zachęcam do takich wyborów, które gwarantują, po ukończeniu szkoły, zatrudnienie — mówiła zastępczyni burmistrza Bartoszyc.

Młodzi ludzie korzystali ze stoisk promocyjnych kilku firm działających na bartoszyckim rynku, pytali o umowy "śmieciowe", o zarobki, o szanse na zatrudnienie. Na stoisku harcerzy dowiadywali się jak zostać wolontariuszem i dlaczego wolontariat jest przydatną formą zdobywania doświadczenia zawodowego. Z zainteresowaniem słuchali o propozycjach pracy na wakacje lub ferie od przedstawicieli biur pośrednictwa pracy. Zapoznali się też z ofertą studiów na uczelni mającej swój oddział w Bartoszycach.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. !!! #1822846 | 88.156.*.* 26 wrz 2015 00:57

  ...zapoznali się z ofertą studiÓw....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prezes #1821146 | 188.146.*.* 24 wrz 2015 07:01

  Czy Szanowni Prelegenci mówili i wskazywali na fakt iż nepotyzm kolesiostwo klientelizm to główne kryteria naboru kadry urzędniczej ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ja #1820753 | 194.248.*.* 23 wrz 2015 13:18

  Prokocki zlituj sie i daj szanse komus tez na parcie na szklo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages