Kolarskie maratony to ich specjalność. Ale nie tylko

2015-09-22 12:51:24(ost. akt: 2015-09-22 13:04:01)
Piotr Sobierajski na najwyższym stopniu podium podczas zawodów o puchar nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

Autor zdjęcia: gizycko.bialystok.lasy.gov.pl

Kolarze BKK Rant Bartoszyce na treningach spędzają długie godziny, a potem sprawdzają się w zawodach dla amatorów. I to z całkiem niezłym skutkiem.
Dwie kolejne imprezy z cyklu Mazovia MTB Marathon mają za sobą zawodnicy BKK Rant Bartoszyce.

W Ciechanowie wystartowało trzech zawodników. Na dystansie Fit 32 km ścigali Paweł Krywko i Marcin Walczak. Pierwszy z nich zajął 13. miejsce w kat. M3 oraz był 36. w open. Z kolei Walczak minął linię mety jako 17. kolarz w M2 oraz 61. w klasyfikacji open (objęla ona 309 zawodników).

Trzecim zawodnikiem Rantu był Piotr Marzec, który wystartował na dystansie Mega 52 km. Na metę przyjechał na 18. miejscu w kat. M2 i jednocześnie 49. w open (na 245 kolarzy).

Reprezentantów Rantu nie zabrakło także w Olsztynie. Tutaj także było ich trzech. Wszyscy startowali a trasie Fit 33 km. I tak: Paweł Krywko zajął świetne 5. miejsce w M3 i 22. w open, Artur Świątek był 12. w M4 i 81. w open, zaś Marcin Walczak 27. w M2 i 82. w open (zawody ukończyło 301 kolarzy).

Natomiast Piotr Sobierajski wygrał wyścig mastersów +40 podczas XIV Mazurskiego Wyścigu Kolarskiego MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko. W tej samej imprezie z dobrej strony pokazała się młodzież drugiego bartoszyckiego klubu kolarskiego — MDK UKS Przyjaźń, o czym pisaliśmy w tym miejscu.