Kolarze z Bartoszyc z powodzeniem startowali w zawodach MTB w Gajewie

2015-09-17 13:02:53(ost. akt: 2015-09-17 13:10:07)

Autor zdjęcia: gizycko.bialystok.lasy.gov.pl

Zawodnicy MDK UKS Przyjaźń oraz BKK Rant stawali na podium osiem razy.
W lesie miejskim w Gajewie po raz 14. przeprowadzono Mazurski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko. Uczestników było niewielu, ale mimo tego z dobrej strony pokazali się zawodnicy obu klubów kolarskich z Bartoszyc.

Spośród tych, którzy trenują w MDK UKS Przyjaźń, w rywalizacji żaczek zwyciężyła Patrycja Żukowska. W młodziczkach całe podium należało do kolarzy Przyjaźni: wygrała Weronika Stapel, która wyprzedziła Aleksandrę Wołoch i Natalię Maliszewską.

W żakach drugie miejsce zajął Kacper Gołkiewicz, a tuż za podium znalazł się Mateusz Stapel. W młodzikach drugi na metę przyjechał Filip Rabizo. W mastersach +50 trzecie miejsce zajął Janusz Wróblewski.

W wyścigu startował również Piotr Sobierajski z BKK Rant. Okazał się on najszybszy w kategorii masters +40.