środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

MDK ruszył pełną parą po wakacjach

2015-09-16 19:33:10 (ost. akt: 2015-09-16 19:43:52)

Autor zdjęcia: MDK Bartoszyce

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach pracuje już pełną parą po wakacyjnej przerwie. Dzieci i młodzież mają tu do wyboru bardzo wiele różnego rodzaju zajęć.

Pełną parą, po wakacyjnej przerwie, ruszyła praca w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. W 69 grupach pracuje 28 wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli.

W tym roku szkolnym MDK nie musiał długo czekać na uczestników swoich zajęć, bowiem już w kwietniu rozpoczęła się rekrutacja dzieci i młodzieży z powiatu bartoszyckiego.

Postępowanie rekrutacyjne polegało na wydawaniu i przyjmowaniu przez nauczycieli poszczególnych kół wypełnionych deklaracji o kontynuacji uczestnictwa w danych zajęciach – do 31 maja 2015 r., wydawanie i przyjmowanie deklaracji dla nowych kandydatów na uczestników wybranych zajęć – od 1. czerwca do 5. września 2015 r. , przyjmowanie nowych uczestników z listy rezerwowej – w ciągu całego roku szkolnego.

Każdy uczestnik MDK po 30 dniach obecności na zajęciach ma obowiązek pobrać od nauczycieli lub z sekretariatu kartę uczestnictwa i oddać ją wypełnioną przez rodziców lub opiekunów do nauczyciela prowadzącego zajęcia.

Jak co roku dzieci i młodzież pracuje w przeróżnych kołach zainteresowań: artystycznych – plastyczne, wokalne, muzyczne (nauka gry na fortepianie, gitarze, keyboardzie, perkusji), taneczne; sportowe - piłka ręczna chłopców (roczniki2007/2008, 2005/2006, 2003/2004, 2000/ 2002) i dziewcząt (rocznik2004/2005), piłka siatkowa dla dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, mini piłka siatkowa dla dziewcząt ze SP, piłka koszykowa dla młodzieży, kolarstwo, lekkoatletyka, aerobik dla młodzieży i dorosłych; zajęcia w Pracowni Działań Pedagogicznych z Elementami Socjoterapii, Teatru i Muzykoterapii.

Ponadto prowadzona jest nauka języka angielskiego i rosyjskiego, Koło Młodych Ekologów z Elementami Rękodzieła Artystycznego, Koło Młodego Odkrywcy, Koło Komputerowe dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Oprócz stałych zajęć Młodzieżowy Dom Kultury jest organizatorem wielu imprez artystycznych, spotkań okolicznościowych i rekreacyjnych. Na razie pozostanie tajemnicą na co i kiedy zaproszą nas nauczyciele z MDK, prosimy śledzić stronę internetową placówki www.mdk.bartoszyce.info, bo tam najczęściej pojawiają się bieżące informacje z MDK.

Danuta Zalewska

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages