Wychowankowie Przyjaźni Bartoszyce medalistami mistrzostw Polski

2015-09-08 11:30:33(ost. akt: 2015-09-08 11:40:36)
Patryk pazik (w środku) podczas tegorocznych zawodów Grand Prix na torze, gdzie wygrał wyścig punktowy

Autor zdjęcia: alksstal.org

Jakiś czas temu Karolina Lipiejko i Patryk Pazik opuścili MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce i przenieśli się do Stali Grudziądz, żeby się rozwijać. No i jak na razie dobrze im to wychodzi.
Mistrzostwa Polski elity na torze odbywały się w Pruszkowie. Zawody były bardzo udane dla 17-letniego Patryka Pazika. Pochodzący z Bartoszyc kolarz, wychowanek MDK UKS Przyjaźń, a obecnie zawodnik Stali-Ocetix Iglotex Grudziądz, zdobył w nich srebrny medal w konkurencji scratch.

"To coś podobnego do kryterium ulicznego. Po prostu mamy do przejechania określoną liczbę okrążeń i ją jedziemy. Nie łapiemy po drodze żadnych punktów, nikt nie odpada. Ścigamy się "na kreskę". Liczy się ostatni finisz" — tak zasady tej konkurencji tłumaczył Pazik w wywiadzie, który w sierpniu ukazał się w "Gońcu Bartoszyckim".

W tej samej konkurencji 17-latek zajął w tym roku 14. miejsce podczas mistrzostw Europy juniorów. Był także w kadrze narodowej przygotowującej się do mistrzostw świata w Kazachstanie.

Dobry wynik zanotowała w ostatnim czasie również pochodząca z Bartoszyc i "ucząca się" kolarstwa w MDK UKS Przyjaźń Karolina Lipiejko. Zajęła ona 3. miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w kryterium ulicznym.