Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Rockowa Bitwa o Barcję rozstrzygnięta

2015-09-01 06:39:28 (ost. akt: 2015-09-01 06:45:01)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Zespół „Eleanor Gray” z Poznania zdobył główną nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Rockowym w Bartoszycach, czyli Rockowej Bitwie o Barcję. Szkoda, że przegląd odbył się przy małej ilości widzów i słuchaczy.

W piątek 28 sierpnia na Placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach rozegrała się Bitwa o Barcję. Na początku imprezy wystąpiła lokalna kapela „Death Plan” z Młodzieżowego Domu Kultury, która zagrała poza konkursem.

Po krótkiej prezentacji zespołu nastąpiło oficjalne otwarcie festiwalu przez Burmistrza Miasta Bartoszyce Piotra Petrykowskiego, który był sponsorem nagród pieniężnych dla zwycięskich kapel. Tegoroczny przegląd odbył się w głównej mierze dzięki hojności lokalnych sponsorów, którym serdeczne dziękujemy.

Prezentacje konkursowe rozpoczął zespół „Akademia” z Olsztyna, który był zdobywcą „dzikiej karty” dzięki głosom internautów.

W rolę konferansjera wcieliła się znakomicie Anna Krajewska, fanka muzyki reggae i punk rocka.
Jury konkursowe w składzie: Jerzy Nowicki – przewodniczący (dziennikarz, prezenter), Edyta Piskorz – muzyk, Mirosław Baranowski – muzyk, Tomasz Miroński – redaktor naczelny "Gońca Bartoszyckiego" po wysłuchaniu dziewięciu zespołów konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce, 2000 zł oraz koncert live na antenie Radia Olsztyn wraz z rejestracją i późniejszą emisją na antenie radia zdobył jednogłośnie zespół „ELEANOR GRAY” z Poznania. Muzycy zachwycili swoimi kompozycjami, swobodą oraz obyciem scenicznym, niepowtarzalnym brzmieniem, i stylem.

II miejsce, 1000 zł oraz video-rejestrację koncertu zespołu ufundowaną przez Studio ES Sławomira Pieńkawy otrzymał zespół „CHOPIN DIED” z Warszawy. Zespół zaprezentował bardzo energetyczne, oryginalne utwory, których ostre rockowe brzmienie łagodziły szeroko brzmiące atmosferyczne syntezatory.

III miejsce, 500 zł powędrowało do drugiego reprezentanta Warszawy zespołu Holic. Zespół zaprezentował muzykę, którą określa się jako indie rock. Niezależne brzmienie, które kreowali na scenie tworzyło niesamowitą mieszankę muzyczną.

Nagrody pieniężne w imieniu Burmistrza Miasta Bartoszyce, który z powodu wyjazdu służbowego nie mógł uczestniczyć w zakończeniu przeglądu, wręczył Sekretarz Miasta Bartoszyce Robert Pająk.

Komisja postanowiła również wyróżnić zespół „MOJRA” z Giżycka, który zaprezentował muzykę metalową w najlepszym wydaniu.

Jak podkreślił przewodniczący jury Jerzy Nowicki w porównaniu do ubiegłorocznej edycji poziom muzyczny występujących zespołów podniósł swoją poprzeczkę i to bardzo wysoko. Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo dobrą rockową muzykę, której fanów niestety zabrakło.

Nielicznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać naprawdę świetnej muzyki w wykonaniu kapel konkursowych oraz gwiazdy wieczoru zespołu „PEOPLE OF THE HAZE”, który nie na darmo jest nazywany rock’n’rollową petardą. Energia muzyków płynąca ze sceny mogłaby zasilić niejeden zakład produkcyjny.

Organizatorzy postanowili, że przyszłoroczny konkurs odbędzie się w sobotę, bo być może to, że tegoroczna edycja odbyła się w piątek było powodem, małej frekwencji. Są również zakusy na dwudniową imprezę z udziałem gwiazd dużego formatu, ale to będzie zależało od pozyskanych środków na drugi rok.

Bartoszycki Dom Kultury serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację przeglądu, sponsorom oraz zespołom, które dotarły do nas z różnych stron Polski.

Smutny jest jedynie fakt, że niektórzy postrzegają Bartoszycki Dom Kultury poprzez pryzmat Gali Disco Polo oraz Pikniku Cygańskiego, które odbywają się tylko raz w roku i na których są zazwyczaj tłumy. Nie dostrzegają wielu wartościowych imprez organizowanych przez BDK, twierdząc, że nic się w tym mieście nie dzieje.

Mamy nadzieję, że Ci sceptycy zaczną korzystać z bogatej oferty programowej domu kultury, bowiem nie zamierzamy się poddawać i będziemy dalej prowadzić działalność organizując zarówno imprezy dla mas oraz te tzw. niszowe.

BDK

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bdk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages