W meczu Victoria - Czarni były trzy gole i trzy czerwone kartki

2015-08-26 20:09:18(ost. akt: 2015-08-26 20:20:29)
W pomarańczowym stroju Ernest Tucholski, strzelec pierwszej bramki dla Victorii w meczu z Czarnymi Olecko

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W 5. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej Victoria Bartoszyce zagrała na swoim boisku z Czarnymi Olecko. Gospodarze wygrali 2:1 (1:0).
Victoria prowadziła do przerwy 1:0. Gola zdobył głową Ernest Tucholski. Jednak jeszcze przed zmianą stron czerwoną kartkę za faul zobaczył obrońca gospodarzy Damian Zawadzki.

W drugiej połowie siły szybko się wyrównały, bo drugą żółtą kartkę zobaczył jeden z piłkarzy Czarnych.

Na tym jednak rozdawanie kartek się nie skończyło. Kilkanaście minut później kolejny gracz drużyny z Olecka wyleciał z boiska, tym razem za zagranie ręką. A że sytuacja miała miejsce w polu karnym, sędzia podyktował "jedenastkę". Pewnie wykorzystał ją Tomasz Konieczek.

Gospodarze ruszyli na osłabionych rywali próbując strzelić trzecią bramkę. No i byli tego bardzo bliscy. Mieli dwie świetne okazje, które jednak zaprzepaścili.

W odpowiedzi kontaktowego gola zdobyli Czarni. Stojącego po raz pierwszy w tym sezonie między słupkami Karola Czupajłę pokonali strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

Po pięciu kolejkach Victoria ma na koncie 7 punktów i zajmuje 8. miejsce. W następnej serii spotkań zagra na wyjeździe z Mazurem Pisz.