Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Strażacki tydzień. 240 strażaków zaangażowanych w akcje

2015-08-24 15:36:08 (ost. akt: 2015-08-24 15:43:07)
Pożar budynku gospodarczego w Grzędzie do którego doszło 18 sierpnia.

Pożar budynku gospodarczego w Grzędzie do którego doszło 18 sierpnia.

Autor zdjęcia: Ireneusz Harhaj

Pożary pozostałości roślinnych, budynku gospodarczego i stolarni przysporzyły strażakom z powiatu bartoszyckiego najwięcej pracy. W ubiegłym tygodniu interweniowali 33 razy.

W okresie od 17 do 23 sierpnia br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 33 razy, z czego w zakresie działań gaśniczych 19-krotnie, 11-krotnie podczas działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń oraz 3-krotnie w następstwie alarmów fałszywych (na szczęście w dobrej wierze).

Utrzymująca się dalszym ciągu upalna aura wpływa na wysokie zagrożenie pożarowe na terenie powiatu bartoszyckiego. W zakresie działań gaśniczych podejmowane działania dotyczyły w większości pożarów: pozostałości roślinnych na ścierniskach, suchej trawy na nieużytkach, balotów słomy, torfowiska. Ogółem w wyniku pożarów spaleniu uległo ok. 20 ha użytków rolniczych.

Ponadto, w zakresie działań gaśniczych, podejmowano interwencje w wyniku pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Grzęda (18.08.br) oraz pożaru stolarni w kompleksie garażowym przy ul. Wojska Polskiego w Bartoszycach ( 23.08. br.)

Natomiast w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń podejmowane działania związane były z kolizją samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 592 w pobliżu Łabędnika oraz działaniami w następstwie występujących lokalnie porywistych wiatrów oraz związane z wyrojeniem się owadów błonkoskrzydłych.

Ogółem w ubiegłym, dość pracowitym, tygodniu w działaniach zaangażowanych było 240 strażaków. Dlatego w związku z utrzymująca się suszą powodującą zagrożenie pożarowe apelujemy o zachowanie szczególnej rozwagi i ostrożności.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages