Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Pracowity tydzień strażaków. Za nimi 19 interwencji

2015-08-17 14:10:35 (ost. akt: 2015-08-17 18:11:10)

Wypadki drogowe, pożary, a i ćwiczenia — w minionym tygodniu wiele działo się u strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Od 10 lipca do 16 sierpnia strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 19 razy, z czego 12-krotnie podczas zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 7-krotnie podczas działań gaśniczych.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali działania związane m.in. z usuwaniem gniazd szerszeni, usuwaniem powalonych drzew, zabezpieczeniem uszkodzonego gazociągu średniego ciśnienia w Kamińsku oraz poszukiwaniem zaginionego mężczyzny w Sępopolu.

W minionym tygodniu odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe. Do pierwszego doszło w piątek 14 sierpnia pomiędzy Witkami a Wiatrowcem. Opel Corsa, którym podróżowała jedna osoba, uderzył w przydrożne drzewo. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, wydobyciu jej z pojazdu oraz przekazaniu zespołowi pogotowia ratunkowego.

Wieczorem tego samego dnia otrzymaliśmy zgłoszenie o kolejnym wypadku. Tym razem na odcinku Sątopy — Reszel, na wysokości miejscowości Troksy, Kia Sportage uderzyła czołowo w przydrożne drzewo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz przeszukaniu pobliskiego terenu w celu odnalezienia kierowcy auta, który oddalił się z miejsca.

Działania gaśnicze to m.in. pożar samochodu osobowego w Bisztynku, pożar zboża na pniu we Lwowcu, pożary ściernisk w miejscowościach Sątopy-Samulewo i Smolanka oraz pożar prasy do balotów w Wozławkach.

Poza działaniami ratowniczo-gaśniczymi strażacy z jednostki w Bartoszycach brali udział w obozie nurkowym oraz pokazie ratownictwa technicznego i medycznego.

W dniach 10-14 sierpnia na terenie Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odbył się obóz szkoleniowy dla nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bartoszyc. Podczas obozu strażacy doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego oraz prowadzenia prac podwodnych.

Jednym z elementów szkolenia były również zajęcia ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wysokościowego z Gołdapi, w trakcie których przećwiczono podejmowanie przez nurka osoby poszkodowanej z różnego rodzaju studni.

W niedzielę 16 sierpnia na Placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach zorganizowany został charytatywny zlot pod nazwą „Petrolheads”. Jedną z atrakcji imprezy był pokaz ratownictwa technicznego i medycznego, który przeprowadzili bartoszyccy strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi z firmy AL-MED.

kpt. Piotr KowalskiCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Henryk Z. #1796433 | 91.196.*.* 17 sie 2015 22:58

  @ ccc. Ktoś jest tu w głębokim błędzie lub nie rozumie istoty rzeczy. Artykuły pisane są na tematy bieżące, które wydarzyły się w naszym powiecie i mieście. Przyjemnie jest czytać, gdy nasi strażacy z poświęceniem, ratują komuś życie i mienie. Policja, ilu wyeliminowała pospolitych przestępców drogowych. Ostatnio pisano, zamieszczone były nawet fotografie brudasów na przystani kajakowej. Redakcja nie będzie ciągle pisać o przejściu gr. Bezledy, że trzeba stać w kolejce itd. Jest granica, to trzeba dostosować się do przepisów granicznych. Nie słyszałem, żeby celnicy zorganizowali strajk włoski lub przestali pracować, gdyby tak było, zostaliby jeszcze tego samego dnia wyrzuceni z pracy. Nie wyobrażam sobie, że celnika żadne przepisy nie obowiązują i będzie pracować wtedy kiedy będzie miał ochotę. Coś mi tu nie pasuje. Czuję czyjąś złośliwość. Jeśli chodzi o mnie, wypowiadam się tylko za siebie. Artykuły zamieszczane w dotychczasowej formie, niech zostaną. Nie zmienia się, co jest dobre.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ccc #1796198 | 31.2.*.* 17 sie 2015 18:11

   ostatnio artykuly pisana na wm sa pisane na oczepnego poprostu troszke wiecej o granicy mozna pisac tam zwsze cos rozbudowali granice bo kolejki a to nasi celnicy poprostu nie pracuja i przetrzymuja tam samochody albo jak ruscy gnoja polakow ktorzy tam jezdza to jest ok ? o tym nie trzeba pisac..

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages