Grand Prix 2015: wśród mężczyzn już wszystko jasne

2015-07-28 08:52:06(ost. akt: 2015-07-28 09:16:35)

W Bartoszycach zakończyły się rozgrywki Grand Prix w siatkówce plażowej w kategorii mężczyzn. Triumfatorami cyklu zostali Mateusz Gleba i Patryk Kulpaka.
Ostatni turniej rozgrywek przyciągnął zaledwie cztery pary, które miały największe szanse, by znaleźć się na podium Grand Prix. Dlatego z turniejem i rozdaniem nagród uwinięto się w dwie i pół godziny.

Cały cykl wygrali Mateusz Gleba/Patryk Kulpaka. Okazali się oni najlepszą drużyną ostatniego turnieju. Było to ich drugie zwycięstwo w tegorocznej Grand Prix. Dwa razy zajmowali także drugie miejsca. Najgorzej poszło im w zawodach nr 2, w których to bardzo szybko odpadli z rywalizacji.

Drugie miejsce w GP zajęli Jakub Trebliński/Marcin Salmanowicz. Tę samą lokatę zdobyli w ostatnich zawodach i był to ich najlepszy wynik w tegorocznych rozgrywkach.

Co ciekawe, Gleba/Kulpaka oraz Trebliński/Salmanowicz to jedyne drużyny, które wzięły udział we wszystkich pięciu turniejach Grand Prix w tym roku.

Na trzecim stopniu podium znaleźli się Marcin Błudnicki i Patryk Rodak, choć w ostatnim turnieju zajęli 4. miejsce, a ogółem wzięli udział w trzech imprezach GP.

Czwarte miejsce w cyklu przypadło Adrianowi Jachimowiczowi i Łukaszowi Siemaszce. Ogółem w tegorocznej GP sklasyfikowano 18 par.