środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Duży sukces małej szkoły

2015-07-17 09:30:00 (ost. akt: 2015-07-17 09:32:10)
Zespół Pieśni i Tańca „Dumka”

Zespół Pieśni i Tańca „Dumka”

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W tym roku w powiecie bartoszyckim najlepiej do matury przygotowali uczniów nauczyciele z Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. Zdawalność w tej szkole wyniosła 88.5%. Średnia dla powiatu to 73%.

Zgodnie z danymi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wyniki uzyskane przez tegorocznych abiturientów ZSzUJN w Górowie Iławeckim uplasowały szkołę w pierwszej trzydziestce liceów ogólnokształcących na 139 placówek w województwie warmińsko-mazurskim, w których była zdawana matura w nowej formule.
Wynik górowoiławeckiej szkoły (zdawalność 88.5%) jest wyższy od średniej krajowej (80%), średniej województwa warmińsko-mazurskiego (77%) oraz średniej powiatu bartoszyckiego (73%).
Przy okazji warto wspomnieć, że w szkole zakończył się 2-letni projekt "Wiedza drogą do kariery uczniów Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim". Głównym celem projektu był wielokierunkowy rozwój umiejętności młodzieży zarówno w sferze intelektualnej jak i artystycznej.
Podczas podsumowania dwuletniej pracy szczególną uwagę przykuwała wystawa malarstwa grupy plastycznej pod kierownictwem znanej malarki p. Lucyny Płoskiej.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages