Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Krew to życie. Podaj dalej!

2015-07-07 10:28:59 (ost. akt: 2015-07-07 10:48:46)

Autor zdjęcia: PCK Bartoszyce

Na placu Bohaterów Westerplatte, 20 lipca po raz kolejny pojawi się ambulans do poboru krwi. Organizatorzy akcji zapraszają nie tylko do oddania krwi ale też wspólnej zabawy. Dla dzieci przygotowano dużo atrakcji.

Kluby Honorowych Dawców Krwi im. dra Jana Chilmanowicza i "Na granicy" przy Oddziale Rejonowym PCK w Bartoszycach organizują kolejną, letnią akcję honorowego dawstwa krwi w specjalnym ambulansie. Akcja odbędzie się 20 lipca (poniedziałek) w godz. 8 - 13 na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach. Współorganizatorami akcji są: Urząd Miasta Bartoszyce, Zakład Usług Komunalnych oraz Piwnica Artystyczna i Klaunada. Dwaj ostatni wymienieni organizatorzy akcji zadbają o to, aby dzieci były zajęte zabawami w czasie gdy rodzice będą oddawać krew.

- Zachęcamy rodziców, dziadków, wujków, ciocie, aby przyszły na naszą akcję z dziećmi. Przygotowaliśmy im dużo atrakcji, zabaw i konkursów. Będzie to więc okazja nie tylko do podzielenia się krwią z potrzebującymi, ale i okazja do spędzenia czasu wolnego - mówiła Elżbieta Kordyś z PCK w Bartoszycach.

Latem każdego roku dramatycznie spada ilość osób oddających krew. Według informacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Olsztynie aktualnie brakuje głównie krwi z ujemnym czynnikiem Rh (bez czynnika Rh) oraz krwi z grupy 0 Rh +. W ambulansie w Bartoszycach pobierana będzie krew każdej grupy. Krwiodawcą może zostać każdy kto ukończył 18 lat, jest i czuje się zdrowy i ma masę ciała przekraczającą 50 kg.

andCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dawca #1772899 | 164.126.*.* 10 lip 2015 16:16

  dla kobiety musi upłynąć 3 pełne miesiące no ale próbuj

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. D. #1770842 | 195.205.*.* 8 lip 2015 09:26

  Szkoda, że odbywa się to w dzień powszedni. Chętnie bym przyszła, ale niestety....jestem w pracy i nie ma jak się wyrwać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zainteresowana #1770597 | 83.24.*.* 7 lip 2015 21:49

  Witam Ostatni pobór krwi miałam 5 maja. Czy jak przyjdę 20 lipca to mi pobiorą czy to zawcześnie (musi upłynąć pełne trzy miesiące?)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages