Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Młodzież docenia teatr i vice versa

2015-07-03 09:18:03 (ost. akt: 2015-07-03 09:22:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zagajewska-Sycz

Podsumowując występy teatralnej grupy działającej w ZSP nr 2 (i nie tylko) w Bartoszycach, z dumą należy przyznać, że ten rok należy do wyjątkowo udanych. Aktorzy docenieni, opiekun dumny, publiczność zadowolona. Zwieńczeniem działań był Złoty Bakcyl, czyli pierwsza nagroda w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych.

Cały rok, pod czujnym okiem doświadczonego aktora Marcina Kiszluka, w szkole pracowała grupa teatralna.

W pierwszym półroczu wystawiła spektakl pełen zwrotnych akcji i humoru „Don Kichote”.

Nie lada umiejętnościami młodzi aktorzy wykazali się też w nowej formule „Teatru przy stoliku”. Obejrzeliśmy dwie sztuki: "Serce boksera" Lutza Hubnera (aktorki, które wcieliły się w role męskie to Milena Charchalis i Dagmara Pietkiewicz) oraz "Engagement" Filipa Bajona (tu kunsztem artystycznym wykazały się: Klaudia Witkowska, Kamil Mikołajczyk i Paulina Pietrzak).

— Nie było to łatwe wyzwanie, ale dzięki tym zajęciom wzbogaciłam swój warsztat i pokochałam teatr. Zdobywałam też pierwsze miejsca w konkursach recytatorskich. Przełamałam swoją nieśmiałość i teraz występ przed większą publicznością nie jest dla mnie straszny — przyznaje Dagmara.

Po drodze grupa teatralna „zgarnęła” (pierwszy raz od wielu lat) główną nagrodę „Złotego Bakcyla” w XXXVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych „Bakcyl”. „Niebieska Niedźwiedzica” Joanny Chmielewskiej w reżyserii Marcina Kiszluka okazała się najlepszą sztuką, a absolwentka szkoły Paulina Pietrzak, otrzymując nagrodę za grę aktorską, bezkonkurencyjną aktorką.

— Mam szczęście do młodych ludzi — wyznaje Marcin Kiszluk, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie i opiekun grupy. — Są zdolni i chętni do pracy, a to już dużo — dodaje.

Grupa teatralna
Milena Charchalis, Dagmara Pietkiewicz, Klaudia Witkowska, Kamil Mikołajczyk, Łukasz Mikołajczyk. Gościnie absolwenci ZSP nr 2 i miłośnicy teatru: Paulina Pietrzak, Damian Szymański.

kaza


Czytaj e-wydanie Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages